Cathie Wood: Bitcoin po milion dolarów do 2030 r.

Chociaż kurs BTC utrzymuje się obecnie poniżej 43 000 USD, CEO Ark Invest Cathie Wood podzieliła się swoją byczą prognozą. Według niej w ciągu 8 lat cena BTC wzrośnie do 1 miliona dolarów.

Długoterminowym byczym prognozom towarzyszą jednak obawy inwestorów o to, jak najważniejsza kryptowaluta zachowa się w najbliższych tygodniach. Niektórzy uważają, że należy przygotować się na spadek poniżej 40 000 USD.

Konferencja Bitcoin 2022 w Miami

Cathie Wood potwierdziła swoje nastawienie podczas konferencji Bitcoin 2022 w Miami. W porównaniu z opiniami typu „coś jest nie tak” z BTC, CEO Ark Invest ma bycze nastawienie. Według niej przewaga Bitcoina wynika przede wszystkim z faktu, że był to pierwszy w historii globalny system monetarny, który opiera się na otwartym kodzie źródłowym.

Wood wskazuje również na to, że większość inwestorów to hodlerzy, którzy nie myślą o pozbywaniu się swoich Bitcoinów (zobacz również: Przybywa hodlerów BTC). Na osiągnięcie ceny na poziomie miliona dolarów wpłynie to, że w ciągu ośmiu najbliższych lat nawet inwestorzy instytucjonalni będą przechowywali w Bitcoinie nawet 2,5% środków.

Co ciekawe jeszcze rok temu Wood prognozowała, że wartość najważniejszej kryptowaluty wzrośnie do 500 000 USD. Wtedy też zasugerowała, że cena w przedziale 30 000 – 35 000 USD za BTC może być dobrym momentem do wejścia. Więcej informacji znajdziesz w artykule: Wood: 500 000 USD za 1 BTC i „świetny moment na zakup”.

Bitcoin zabezpiecza przed inflacją

Cathie Wood podkreśliła również, że Bitcoin stanowi świetne zabezpieczenie przed inflacją, a ta obecnie jest ogromnym problemem.

Nie trudno się domyślić, że bycze nastawienie CEO Ark Invest podziela Michael Saylor, którego firma nieustannie dokupuje kolejne BTC (zobacz również: 4167 nowych BTC na koncie MacroStrategy). Salor udzielił wszystkim uczestnikom Konferencja Bitcoin 2022 w Miami jednej istotnej rady: nie sprzedawaj swoich Bitcoinów.

„Don’t sell your Bitcoin”.

Co sądzisz o prognozach sugerujących milion dolarów za Bitcoina w ciągu ośmiu lat?

Może Cię zainteresować:

Od Redakcji

Niniejszy artykuł ani w całości ani w części nie stanowi „rekomendacji” w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005 r. o obrocie instrumentami finansowymi czy Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (Ue) Nr 596/2014 z dnia 16 kwietnia 2014 r. w sprawie nadużyć na rynku (rozporządzenie w sprawie nadużyć na rynku) oraz uchylające dyrektywę 2003/6/WE Parlamentu Europejskiego i Rady i dyrektywy Komisji 2003/124/WE, 2003/125/WE i 2004/72/WE oraz Rozporządzenia Delegowane Komisji (Ue) 2017/565 z dnia 25 kwietnia 2016 r. uzupełniające dyrektywę Parlamentu Europejskiego i Rady 2014/65/UE w odniesieniu do wymogów organizacyjnych i warunków prowadzenia działalności przez firmy inwestycyjne oraz pojęć zdefiniowanych na potrzeby tej dyrektywy. Zawarte w serwisie treści nie spełniają wymogów stawianych rekomendacjom w rozumieniu w/w ustawy, m.in. nie zawierają konkretnej wyceny żadnego instrumentu finansowego, nie opierają się na żadnej metodzie wyceny, a także nie określają ryzyka inwestycyjnego.

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Dodaj komentarzx