„Coś jest nie tak” z BTC

Bitcoin spadł poniżej 43 000 USD w kwietniu a traderzy ostrzegają, że „coś jest nie tak” z BTC.

Ostrzeżenia mówią, że nie wszystko idzie po myśli byków, ponieważ wsparcie w obszarze poziomu 44 000 USD wisi na włosku.

Bitcoin (BTC) kontynuował spadek do środowego otwarcia Wall Street z pierwszym testem na poziomie 44 000 USD od początku kwietnia a w czwartek spadek pogłębił do poziomu 42 700$.

Ceny BTC blisko dwutygodniowych minimów

Dane z Cointelegraph Markets Pro i TradingView pokazały, że BTC/USD osiągnął 12-dniowe minimum wynoszące 42 700 USD na Bitstamp, co oznacza spadek o ponad 10 % w stosunku do maksimum miesiąc wcześniej.

Ruch spadkowy był negacją pozytywnych bodźców w postaci świeżych zakupów BTC przez MicroStrategy i Terra. Analitycy patrzyli tylko na czynniki makro jako kolejny potencjalny powód wzrostu cen BTC.

Jeroen Blokland, zarządzający portfelem w firmie zarządzającej aktywami Robeco, powiedział, że rentowność 10-letnich obligacji skarbowych Stanów Zjednoczonych, która ma tendencję wzrostową w ciągu roku, powinna odwrócić kierunek i zapewnić trochę wytchnienia dla ryzykownych aktywów.

W ramach potencjalnego odwrotu, Rezerwa Federalna USA ujawniła, że maj powinien przynieść początek „agresywnej” redukcji bilansu, co oznacza koniec polityki „łatwego pieniądza”, co do której wielu obawiało się, że będzie wywierać presję na popyt na ryzykowne aktywa.

„Sprowadzenie inflacji w dół ma ogromne znaczenie”

powiedział przyszły wiceprzewodniczący Fed, Lael Brainard, w komentarzach na konferencji w tym tygodniu, cytowanym m.in. przez Financial Times.

„W związku z tym komisja będzie nadal metodycznie zacieśniać politykę pieniężną poprzez serię podwyżek stóp procentowych i zaczynając zmniejszać bilans w szybkim tempie już na naszym majowym posiedzeniu”.

Inflacja nadal wpływa negatywnie na nastroje także poza Stanami Zjednoczonymi, a roczny wzrost cen producentów w strefie euro podskoczył w lutym najbardziej w historii — o ponad 31%. Z powodu wojny rosyjsko-ukraińskiej prawdopodobne jest, że przyszłe odczyty będą jeszcze wyższe.

Obecna strefa cen spotowych jest kluczowa do utrzymania

Analitycy są zgodni co do tego, że aby został utrzymany trend wzrostowy obrona poziomu okolic 44 000$ jest kluczowa.

Menedżer prywatnego funduszu i współtwórca CryptoQuant znany z popularnego konta na Twitterze Gaah twierdzi, że 44 400 USD to poziom do obrony, aby uniknąć spadku, który może potencjalnie doprowadzić rynek do 37 000 USD.

Coś jest nie tak, a nadchodzące dni pokażą, co się dzieje”, dodał Crypto Ed, uderzając bardziej zaniepokojonym tonem.

Wraz z pojawieniem się mało spodziewanych, sporych spadków na kursie BTC, pojawiły się komentarze z pierwszymi objawami niepokoju. Tym bardziej zastanawiające bo przecież informacje o zakupach przez MicroStrategy i innych powinny rynek uspokajać. A mamy coś dokładnie odwrotnego. Pojawiają się zdania, że ostanie dwa dni to „korekta w korekcie”. Jednak wystarczy spojrzeć na S&P500 i dostrzec ciągłą i niesłabnąca zależność. Poza tym obawa o następne dni w Ukrainie także jest czynnikiem negatywnym bo przecież Rosja nie odpuści tak łatwo i może ostatecznie sięgnąć po broń ABC (atomowa, biologiczna, chemiczna).

Uważam, że pomimo spadku i lekkiego niepokoju można z umiarkowanym optymizmem patrzeć na kurs BTC. „Słabe ręce” sprzedają ale są też tacy co wykorzystują sytuację i dokupują aktywo, które przecież i tak ma kosztować dużo więcej niż obecnie. I historia pokazuje, że ta druga postawa była bardzo zyskowna.

Może Cię zainteresuje:

Komentarze