Najbogatsi miliarderzy krypto i blockchain 2022

Magazyn Forbes zaktualizował listę miliarderów związanych z kryptowalutami i technologią blockchain. W porównaniu z ubiegłym rokiem tegoroczna lista zawiera o 7 nazwisk więcej i obejmuje 19 osób.

Informacja o tym, że Changpeng „CZ” Zhao znalazł się na pierwszym miejscu, raczej nie powinna nikogo zaskoczyć. Założyciel największej giełdy kryptowalut Binance zgromadził majątek o szacunkowej wartości 65 mld dolarów. Sprawdź, kto jeszcze znalazł się na liście Forbesa.

Najbogatsi w branży krypto

O tym, że Zhao to obecnie najbogatszy człowiek w branży aktywów cyfrowych informowaliśmy już w pierwszej połowie stycznia. Co ciekawe według raportu opracowanego przez agencję Bloomberg, wartość netto CEO giełdy Binance była wówczas o ponad 30 mld większa.

Na drugim miejscu nowego rankingu Forbesa znalazł się 30-letni CEO FTX Sam Bankman-Fried. Potwierdza to, że najbogatszymi osobami w krypto są prezesi giełd kryptowalut. Jego majątek wyceniono na 24 mld dolarów, na co składa się połowa udziałów w FTX oraz 7 miliardów dolarów w tokenie FTT.

Trzecie miejsce na liście najbogatszych zajął… CEO kolejnej giełdy. Brian Armstrong z Coinbase ma około 6,6 mld dolarów. Chociaż od 2021 r. akcje Coinbase notowane są na NASDAQ, Armstrong wciąż posiada prawie 1/5 udziałów.

Na czwartym miejscu znalazł się Gary Wang, który jest współzałożycielem giełdy FTX, a wcześniej pracował jako inżynier oprogramowania w Google. Jego majątek w wysokości 5,9 mld dolarów tworzą 16% akcji w FTX i tokeny FTT warte około 600 milionów dolarów.

O ile pierwsza czwórka miliarderów zawdzięcza swoje majątki giełdom kryptowalut, Chris Larsen z piątego miejsca skupił się na stworzeniu własnego blockchaina o nazwie Ripple. Jego majątek szacowany jest na 4,3 mld dolarów.

W pierwszej dziesiątce kryptowalutowych miliarderów znaleźli się również:

  • VI i VII miejsce: bliźniacy Winklevoss (Gemini, Nifty Gateway),
  • VIII miejsce: Song Chi-hyung (Upbit),
  • IX miejsce: Barry Silbert (Digital Currency Group: Grayscale, CoinDesk),
  • X miejsce: Jed McCaleb (Ripple, Stellar).

Co sądzisz o osobach, które znalazły się w pierwszej dziesiątce? Czy obecność którejś z nich jest dla ciebie zaskoczeniem?

Źródło zdjęcia: azcoinnews .com

Może Cię zainteresować:

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Dodaj komentarzx