Bitcoin przełamuje 6000 $ | Największy dzienny zysk od października

Bitcoin z powodzeniem przekroczył poziom 6000 $. Największa kryptowaluta według kapitalizacji rynkowej zyskała w ciągu poprzedniej doby ponad 20%. Oznacza to największy, jednodniowy wzrost od października ubiegłego roku.

Bitcoin zyskuje ponad 20%

Pro-wzrostowi inwestorzy kupują kryptowalutę, póki co jednak bardzo ostrożnie. Bitcoin uważnie obserwuje, jak radzą sobie inne rynki, kopiując swoje działania podczas koronawirusowego kryzysu.

Wczoraj zobaczyliśmy pierwsze oznaki, że cyfrowa waluta zyskała pewną niezależność i pozostała stabilna, podczas gdy akcje i ceny ropy testowały nowe minima. Bitcoin przedłużył swój mini-rajd i wzrósł o ponad 20% według danych TradingView. W chwili przygotowywania niniejszej publikacji, cena BTC utrzymuje się na poziomie 6255$.

bitcoin 6000
kurs BTC USD od TradingView

Niedawne odbicie na rynkach również mogło przyczynić się do poprawy nastrojów. Indeksy giełdowe w USA odbiły się, gdy prezydent Donald Trump mówił o potencjalnie skutecznych lekach przeciw COVID-19.

Bitcoin 6000 $ | Czy nabywcy instytucjonalni powrócą?

Jednym z powodów, dla których bitcoin spadł ostatnio tak wyraźnie może być to, że inwestorzy instytucjonalni masowo opuszczali rynek w poszukiwaniu gotówki w tumulcie koronawirusowej paniki.

Kiedy rynki się uspokoją, prawdopodobnie spróbują odzyskać swoją ekspozycję na kryptowalutę. Jednak na razie jest za wcześnie, aby podać pewne prognozy. Rynki znajdują się w bardzo trudnej sytuacji, a większość analityków spodziewa się globalnej recesji.

W rzeczywistości może okazać się, że bitcoin niekoniecznie musi być obecnie napędzany przez wieloryby.

Król kryptowalut wydaje się być teraz byczy, zwłaszcza w obliczu katastrofy walut fiducjarnych. GBP / USD spadł do najniższego poziomu od 1980 r. Dolar australijski i jen japoński spadły w stosunku do dolara amerykańskiego do wieloletnich minimów. Niewątpliwie nadciąga globalna recesja, a ludzie szukają gotówki, aby zachować swoje oszczędności.

Oczywiście czas pokaże, jak sytuacja rozwinie się dalej. Dajcie znać w komentarzach, co sądzicie o aktualnym wzroście BTC!

Od Redakcji

Zachęcamy do śledzenia informacyjnego briefu odnośnie wpływu pandemii koronawirusa na zdrowie, gospodarkę, finanse i politykę. Jest poważnie, aczkolwiek czasem patrzymy na pewne sprawy „z przymrużeniem oka”:

Komentarze