Binance usunie pary handlowe euro, dolara australijskiego i funta

Giełda Binance wprowadza kolejne zmiany, aby uniknąć dalszych problemów ze strony regulatorów. Tym razem chodzi o usunięcie par handlowych do EUR, GBP oraz AUD.

Informacja o zaprzestaniu obsługi par walutowych dla popularnych walut fiat (euro, funta oraz dolara australijskiego) została zamieszczona na Twitterze.

Ograniczenie ryzyka handlowego

CEO giełdy poinformował dzisiaj na swoim prywatnym profilu, że Binance obniża maksymalny pułap dźwigni na BTC Futures do 20x. Kilka godzin później na oficjalnym koncie giełdy na Twitterze (@binance) pojawiła się informacja o tym, że Binance usunie pary handlowe margin dla trzech walut fiat:

  • AUD,
  • EUR,
  • GBP.

„Binance Margin to Delist $AUD, $EUR & $GBP Pairs”.

Zgodnie z informacją, wspomniane pary walutowe zostaną zawieszone 10 sierpnia. Wtedy też wszystkie związane z nimi zlecenia zostaną automatycznie anulowane. Do całkowitego usunięcia dojdzie 12 sierpnia.

Jak widać, Binance nie ustaje w wysiłkach, aby ograniczyć ryzyko handlowe i uniknąć kolejnych problemów ze strony regulatorów. O sprawie pisaliśmy między innymi w artykułach Binance pod lupą europejskich regulatorów oraz Problemy Binance w Wielkiej Brytanii.

Nastał czas zmian dla giełdy Binance

CEO Binance zapowiedział niedawno, że dwukrotnie zwiększy ilość pracowników odpowiedzialnych za to, aby giełda działała zgodnie z przepisami. Przyznał również, że ze względu na szybki rozwój, giełda Binance nie zawsze działała w prawidłowy sposób (Binance chce spełnić wymogi organów regulacyjnych).

Pojawiły się również plotki na temat tego, czy podobnie jak inna popularna giełda kryptowalut Coinbase, Binance zadebiutuje na giełdzie. Na razie nie zostało to oficjalnie potwierdzone, ale jednocześnie CZ (CEO Binance) nie wykluczył takiej możliwości w przyszłości. Należy jednak zaznaczyć, że przewidywania związane z IPO dotyczą na razie wyłącznie amerykańskiej odsłony giełdy. Szczegółowe informacje znajdziesz w artykule: Czy Binance US zdecyduje się na IPO?

Czy działania Binance przyniosą efekty?

Co sądzicie o podejmowanych przez Binance działaniach? Czy pomogą ocieplić wizerunek firmy i sprawią, że regulatorzy przestaną co chwilę ostrzegać przed najpopularniejszą giełdą kryptowalut na świecie?

Komentarze