Binance obniża maksymalny pułap dźwigni na BTC Futures do 20x

Giełda kryptowalut Binance jest gotowa obniżyć limit dźwigni w handlu kontraktami futures.

Współzałożyciel i dyrektor generalny Binance, Changpeng Zhao, wyznał w opublikowanym wczoraj tweecie, że już od 19 lipca giełda zaczęła ograniczać możliwość skorzystania z dźwigni na rynku kontraktów terminowch do maksymalnego wymiaru 20x:

„W interesie ochrony konsumentów będziemy stopniowo stosować to względem wszystkich użytkowników w ciągu najbliższych kilku tygodni”.

Ten ruch nastąpił zaledwie dwa miesiące po tym, jak Binance ogłosiło wsparcie dla kontraktów BTC/USDT z dźwignią do 125x.

W ciągu ostatnich dwóch miesięcy Binance napotkała trudności regulacyjne w wielu jurysdykcjach, w tym w USA, Kanadzie, Wielkiej Brytanii, Kajmanach, Włoszech, Polsce, Japonii, Hongkongu, Tajlandii i Singapurze.

Giełda kryptograficzna FTX z siedzibą w Hongkongu również wprowadziła podobną politykę, zmniejszając maksymalną dźwignię z 101 do teraz 20 x.

Sam Bankman-Fried, założyciel i dyrektor generalny FTX, powiedział, że transakcje z wysoką dźwignią stanowiły tylko niewielką część wolumenu transakcji FTX.

Jak to jest z tym lewarowaniem?

Łatwo wpaść w pułapkę lewarowanych transakcji. Dzieje się tak, ponieważ wielkość pozycji jest znacznie zwiększona dzięki „nie naszym pieniądzom”. Innymi słowy, pośrednik lub giełda pożycza traderowi pieniądze na handel. Jest to niezwykle opłacalne pod warunkiem, że trade pójdzie po jego myśli. W przeciwnym razie straty mogą być ogromne…

Może Cię zainteresować:

Komentarze