Trader z Chin odebrał sobie życie po stracie 2000 BTC podczas trade’u z dźwignią

5 842

Chiński trader bitcoin popełnił samobójstwo po tym, jak stracił pieniądze inwestora w wysoce zlewarowanej pozycji na giełdzie. Według 8btc, Hui Yi stracił 2000 Bitcoinów po tym, jak otworzył krótką pozycję, która została zlikwidowana po tym, jak rynek poszedł w przeciwnym kierunku. Śmierć tradera, który był współzałożycielem i prezesem platformy analizy rynku kryptowalut BTE.TOP, ogłoszono 5 czerwca.

Dźwignia x100

Pamiętacie historię człowieka, który stracił swoje środki w handlu z dźwignią podczas impulsu ceny bitcoina do 9000 dolarów? Niestety pojawił się kolejny przypadek, który potwierdza, że trading z dźwignią nie jest dla wszystkich.

Analizując sytuację przy aktualnych cenach rynkowych Yi stracił prawie 16 milionów dolarów w jednej pozycji. Yi zlewarował swoją pozycję 100 razy, zwiększając tym samym swoje straty.

Śmierć Yi została ujawniona, gdy spekulowano, że 2000 bitcoinów klientów zostało sprzeniewierzonych. Spekuluje się również, że Yi mógł sfingować swoją śmierć, aby uniknąć spłacenia swoich klientów.

Jak to jest z tym lewarowaniem?

Łatwo wpaść w pułapkę lewarowanych transakcji. Dzieje się tak, ponieważ wielkość pozycji jest znacznie zwiększona dzięki „nie naszym pieniądzom”. Innymi słowy, pośrednik lub giełda pożycza ci pieniądze na handel. Jest to niezwykle opłacalne pod warunkiem, że trade pójdzie po naszej myśli. W przeciwnym razie straty mogą być ogromne.

https://twitter.com/CryptoCred/status/1137102212453339136

Przypadek Yi

Yi liczył, że cena Bitcoin spadnie i otworzył krótką pozycję na 2000 BTC. Dodatkowo skorzystał z dźwigni x100. Suma summarum obracał w czasie trade’u równowartością 200 000 bitcoinów. Bitcoin musiał wzrosnąć o 1 procent, aby Yi stracił wszystkie fundusze.

31 maja Yi spodziewał się, że Bitcoin spadnie do 7000 USD. Mogło to być spowodowane faktem, że czekał na zniesienie. Kilka godzin wcześniej bitcoin osiągnął szczyt nieco powyżej 8900 dolarów, gdzie spotkał się z silnym oporem.

Z wykresu wynika, że Yi najprawdopodobniej spodziewał się wsparcia na poziomie 7 000 $. Zamiast tego Bitcoin dotknął 8,300 $ i odbił do 8700 $ w ciągu następnych dni, zamiast kontynuować spadki, jak życzyłby sobie tego Yi.

Dźwignia bitcoin coraz bardziej powszechna

Wysoko lewarowane pozycje są powszechne na rynkach forex, gdzie waluty rzadko poruszają się o cały punkt procentowy w ciągu jednego dnia. Ale na rynkach kryptowalut, gdzie aktywa są bardzo niestabilne, handel z dźwignią zaczyna również być wdrażany.

Wcześniej obrót z depozytem zabezpieczającym w kryptowalutach był związany przede wszystkim z gigantem rynku bitcoin BitMex. Jednak ostatnio giełdy kryptowalut zaczęły oferować transakcje z dżwignią. Pod koniec ubiegłego miesiąca giełda kryptowalut Binance ogłosiła, że testuje margin trading.


Amerykańska giełda kryptowalut Coinbase również ogłosiła, że również rozważa wprowadzenie możliwości handlu tego typu.

Jaka jest Wasza opinia na temat margin trading? Zapraszam do komentowania.

Komentarze