12% wolumenu przy pompie BSV pochodziło z Binance JEX | WTF, CZ?

2 257

Zdania odnośnie wzrostów BSV pozostają podzielone. Do tego jest jeszcze sprawa Binance. Okazuje się, że blisko 12% ostatnich wolumenów pochodziło z Binance JEX – platformy będącej własnością giełdy, która w zeszłym roku ogłosiła usunięcie BSV ze swoich parkietów. Społeczność pyta – WTF, CZ?

Dla przypomnienia. Bitcoin SV notował w ostatnich dniach niesamowicie wysokie wzrosty. W pewnym momencie widzieliśmy nawet wzrost o ok. 140%, który nastąpił w przeciągu zaledwie kilku godzin. W ciągu ostatniej doby kurs kryptowaluty spadł jednak o blisko 22%. W chwili pisania tego tekstu BSV wyceniany jest na poziomie 285 dolarów.

kurs BSVUSD
wykres BSV USD od TradingView

Niektórzy uważają, że ostatnie wzrosty BSV są wynikiem zainteresowania plotką odnoszącą się do możliwości odblokowania ponad 500 000 BTC. Podobno już w przyszłym tygodniu Craig Wright ma w sądzie złożyć stosowne dokumenty w tej sprawie. Inni spekulują, że wzrost cen mógł być spowodowany manipulacjami na rynku.

BSV nadal na Binance? Przecież mieli go zdelistować…

Bez względu na przyczynę wzrostu, Bitcoin SV zdołał przyciągnąć do siebie uwagę obserwatorów i komentatorów rynku. W sprawie pojawił się dodatkowo intrygujący wątek…

W poniższym tweecie, analityk branży kryptowalut @DanDarkPill zwraca uwagę, że Bitcoin SV nadal pozostaje w ofercie Binance JEX. Platforma z siedzibą w Singapurze twierdzi, że jest „wiodącą na świecie platformą handlu kontraktami futures i opcjami kryptowalut”. Według komunikatu prasowego Binance kupiła firmę, wcześniej znaną jako JEX, we wrześniu 2019 r.

Biorąc pod uwagę manifestowaną wrogość prezesa Binance, Changpenga Zhao, do Bitcoin SV, niespodzianką jest widok kryptowaluty notowanej w systemie obrotu będącym własnością Binance. Jak informowaliśmy Was w kwietniu zeszłego roku, kryptowaluta „najwyraźniej nie spełniała już standardów wymaganych do handlu w Binance” i dlatego została usunięta.

Głosu w sprawie nie zapomniał zabrać również twórca Ethereum. Przypomnijmy, co w połowie zeszłego roku Vitalik Buterin mówił o BSV:

Delisting Bitcoina SV z Binance przez Zhao było najwyraźniej próbą wysłania jasnego przekazu do tych, którzy wsparli ten projekt. Jednak decyzja o dalszym wspieraniu handlu BSV w innych systemach powiązanych z Binance może wskazywać albo zaniedbanie Binance, albo być może, jak sugerowali niektórzy komentatorzy tweeta Dark Pill, że dla Binance zyski są znacznie ważniejsze niż polityka:

Od Redakcji

Czy zapisaliście się już do newslettera Bithub i odebraliście swój Kurs Analizy Technicznej Bitcoina i Kryptowalut Alternatywnych? Możecie to zrobić z poziomu strony głównej naszego serwisu lub poniższego artykułu:

Komentarze