Vitalik Buterin: Bitcoin SV to scam!

Współzałożyciel Ethereum, Vitalik Buterin wypowiedział się publicznie na temat Binance i Bitcoin SV w wywiadzie udzielonym YouTuber’owi Hardcore Crypto. Buterin nazwał Bitcoin SV Craiga Wrighta „całkowitym oszustwem”.

BSV pod ostrzałem Vitalika Buterina

Mimo że Bitcoin SV należy do wąskiego grona kryptowalut, które ostatnio rzeczywiście zyskały na wartości wydaje się, że nie wszyscy podzielają entuzjastyczne wizje Craiga Wrighta. W wywiadzie dla YouTuber’a Hardcore Crypto, współzałożyciel Ethereum, Vitalik Buterin powiedział, że nie ma niczego kontrowersyjnego w określeniu BSV mianem „kompletnego oszustwa”. Współzałożyciel Ethereum mówił także o zdecentralizowanych giełdach i swoich obawach o to, że Binance powoli centralizuje swoją moc.

Delisting BSV przez Binance był interesujący…

Vitalik powiedział:

„Oczywiście, że BSV jest kompletnym oszustwem, ale usunięcie go z Binance – to było interesujące. Są argumenty, które bronią tego ruchu, ale jest też argument, że jest to scentralizowana giełda, która dzierży dużo mocy. ”

Dodał również, że od dawna sprzeciwiał się centralizacji:

„Jestem pewien, że słyszałeś mój komentarz w zeszłym roku o tym, że czekam na to, aby scentralizowane giełdy spłonęły jak najszybciej w piekle! Naprawdę chcę, aby to zdecentralizowane giełdy odniosły sukces ”.

To nie pierwszy raz, kiedy Buterin wypowiedział się na temat Craiga Wrighta i BSV. W grudniu zeszłego roku określił Bitcoin SV jako „dumpster fire”.

Jednak być może będziemy musieli zgodzić się z tezą, że Binance działało dość dziwnie. Dla przypomnienia, założyciel i dyrektor generalny Binance Changpeng Zhao po raz pierwszy ostrzegł Craiga Wrighta w tweecie opublikowanym 11 kwietnia, że usunie Bitcoin Satoshi Vision, jeśli Wright nie zmieni swojego zachowania.

Społeczność zareagowała na ostrzeżenie Zhao, prosząc różne giełdy o usunięcie BSV i utworzenie hashtagu #DelistBSV. Tweet był prawdopodobnie reakcją na niedawną akcję Wrighta przeciwko Hodlnaut, użytkownikowi Twittera związanego z inicjatywą Lightning Torch.

Atak 51% nie jest dobrym pomysłem

Jednak Vitalik zdecydowanie nie jest jedynym, który uznaje BSV za scam. Użytkownik Reddit SgtSlaughterTV, otwarcie zapraszał do ataku na sieć Bitcoin SV i poprosił o wsparcie w celu skompromitowania BSV. Jak dotąd nikt nie przyjął tej oferty i pojawiły się opinie, że wezwanie do ataku 51% nie jest „właściwą drogą do osiągnięcia celu”.

Pieniądze i władza w połączeniu z chęcią „ubicia” BSV, nie daje gwarancji sukcesu. Przecież jest tak wielu górników, którzy obsługują tę sieć.

Nie zapominajmy, że w ubiegłym tygodniu Bitcoin SV zakończył szalony wzrost o 82% w zaledwie 24 godziny. Bezprecedensowa pompa, dzięki której moneta zajęła ósme miejsce w pierwszej dziesiątce CMC, została rzekomo wywołana fałszywymi wiadomościami. Wright stwierdził, że przekazał Bitcoin (BTC) z „portfeli Satoshi’ego”, aby udowodnić swoją tożsamość.

Komentarze