Pojemność i liczba węzłów Lightning Network Bitcoina wzrasta niebotycznie

Wielu pokłada nadzieje w Lightning Network, jako w systemie płatności codziennych. Przyjrzyjmy się więc dostępnym danym na temat sieci Lightning Network bitcoina i oceńmy rozwój sieci. Wygląda na to, że w pierwszym półroczu 2019 pojemność oraz liczba węzłów w sieci Lightning Network bitcoina blisko się podwoiła.

Lightning Network Bitcoina

Dane, na których opiera się ów wpis, pochodzą z ostatnio wydanego raportu CoinGecko i dotyczą one głównie rynku kryptowalut w czas II kwartału 2019. Jednakże znalazło się tam też miejsce dla Lightning Network, sieci umożliwiającej płatności “mobilne” i natychmiastowe. Sieć ta jest niezależnie rozwijana na wielu różnych płaszczyznach, sieciach i blockchainach, jednak najpieczołowiciej dla bitcoina.

Wedle statystyk dotyczących stycznia-czerwca 2019 (H1), pojemność wszelkich kanałów w sieci Lightning Network bitcoina wzrosła w ten czas blisko dwukrotnie. Ściślej mówiąc, to o 87% więcej niż na początku roku wynosiła pojemność kanałów. Z około 500 BTC, 2,5 miliona dolarów do ponad $10 milionów i blisko 1000 bitcoinów.

Jeśli zaś chodzi o liczbę węzłów w sieci Lightning, to wzrosła ona z 2 298 (1 styczeń 2019) do 4 576 node’ów (30 czerwca 2019). Oznacza to, że w pierwszym półroczu 2019 węzłów w sieci Lighting bitcoina przybyło +99%.

Lightning Network 2019

Poniżej znajdziecie kilka najważniejszych wiadomości i artykułów dotyczących sieci Lightning bitcoina, które wydarzyły się dotychczas w roku 2019.

Wiadomości na temat Lightning Network bitcoina, z którymi warto się zapoznać:


Poza tym CoinGecko przytacza kilka opracowanych rozwiązań, które znacznie mogą wam ułatwić obcowanie z LN. Jest to aplikacja na komputer i telefon – Lightning Desktop & Mobile – wykorzystująca klienta Neutrino, powstała na przełomie kwietnia i czerwca. Wymagająca naprawdę niewielu informacji do weryfikacji, aby w ogóle zacząć z nią działać.

Kolejne narzędzie, co prawda wydane w lipcu, które zainteresuje zapewne bardziej deweloperów, twórców oprogramowania to Lightning Network Daemon (v0.7).

Kryptowaluty bezpiecznie kupisz lub sprzedasz w sieci kantorów i bitomatów FlyingAtom
Komentarze