Pierwsza giełda kryptowalut z płatnościami Lightning Network

2 088
Zebpay, jako pierwsza większa giełda kryptowalut zaimplementowała płatności Lightning Network Bitcoina bez prowizji transakcyjnych dla wszystkich użytkowników.Giełda Lightning

Lightning Network (LN) w sieci Bitcoin z każdym dniem nabiera coraz większych rozmiarów, a adopcja technologii zmierza ku dobremu. Ostatnimi czasy pojawiają się także nowi entuzjaści kryptowalut m.in. Jack Dorsey, CEO Twittera i Square, który na dobre wszedł w ten świat. Dołączył on do wspólnej, symbolicznej zabawy #LNTrustChain, zaoferował posady deweloperom blockchain, również pracując nad implementacją LN w bramce płatności Square.

Do ewangelistów bitcoinowych dołączyła przed kilkoma dniami giełda kryptowalut Zebpay, uruchamiając płatności Lightning Network Bitcoina. Zebpay ruszył z wizją ewangelizacji technologii kryptowalut i tak włączył w platformę natychmiastowe, prawie bezkosztowe płatności LN.

Wedle informacji, nowa funkcjonalność jest dostępna dla wszystkich użytkowników platformy na całym świecie poprzez smartfony. Zebpay, zgodnie ze swoją wizją i modelem działania poniesie wszelkie koszty związane z przeprowadzaniem transakcji Lightning Network przez użytkowników.Giełda Lightning Zebpay oferuje wiele, choć ogranicza użytkowników do 10 transakcji dziennie i ich wartości w przedziale 1 Satoshi do 0,002 BTC.

Zebpay #SetCryptoFree

Właściwie to Zebpay jest również portfelem kryptowalut, zresztą jak każda giełda, choć w tym przypadku wydaje się przyjazna i intuicyjna. Platformę Zebpay znajdziemy zarówno na stronie głównej, jak i w aplikacjach mobilnych Android, iOS.Zebpay powstał w 2014 roku, z główną siedzibą w Singapurze, dziś pod jurysdykcją maltańską. W szczytowym okresie swojej działalności platforma była największą giełdą kryptowalut w Indiach, z ponad 60-procentowym udziałem w rynku. Do dziś Zebpay zjednał sobie ponad 3 miliony użytkowników, a wartość transakcji fiat przeprowadzonych na giełdzie wynosi 2 miliardy dolarów.

Wcześniej wspomniana dewiza giełdy brzmi #SetCryptoFree, oznacza to darmowe transakcje kryptowalutowe (zero-fee-trading). Giełda rzeczywiście oferuje darmowe transfery, niezależnie od wielkości transakcji w przypadku standardowej wersji platformy (nie LN). Depozyty także wpisują się w ten bezkosztowy schemat działania, a prowizje obejmują wyłącznie wypłaty.

Jak Wam się podoba nowa giełda Lightning Zebpay? Czy wizja i ewangelizacja technologii w stylu #SetCryptoFree jest uzasadniona?

Komentarze