Kryptowalutowa mapa świata | Zobacz, gdzie najczęściej szuka się bitcoina

1 817

Kryptowalutowa mapa świata od Blockchaincenter.net to rzut okiem na największe zainteresowanie bitcoinem i nie tylko. Innowacyjna i interaktywna mapa to w zasadzie dedykowana cyfrowym monetom platforma, na której możemy przeglądać regiony najbardziej zainteresowane wyszukiwaniem informacji na temat BTC. Narzędzie działa w oparciu o bazę danych Google Trends.

Bitcoin wszędzie, bitcoin wszędzie….

Bitcoin, co nie dziwi, jest najczęściej wyszukiwaną kryptowalutą w prawie wszystkich krajach z dominacją około 80,08 procent. Chociaż Ethereum pozostaje daleko w tyle, zajmuje drugie miejsce z 13,7 procentami, a Ripple zajmuje trzecie miejsce z 7,7 procentami.

Jeżeli chodzi o wyszukiwanie bitcoina w podziale na regiony/ kraje – prym wiedzie Kenia. To państwo zostało okrzyknięte przyszłością bitcoina przez szefa Twittera – Jacka Dorseya. W czasie, gdy pandemia koronawirusa paraliżowała gospodarki, wartość tygodniowego wolumeny obrotu bitcoinem przekroczyła w Kenii 100 BTC:

Afryka i Ameryka Południowa wynoszą bitcoinowy maksymalizm na wyższy poziom

Korzystając z narzędzia dowiemy się, że wyszukiwania związane z Bitcoinem w Kenii znajdują się na szczycie listy z 94,7 procentami. Brazylia – kraj, w którym firmy kryptowalutowe są często poddawane intensywnej kontroli ze względu na wrogość rządu i częsty związek z praniem pieniędzy, plasuje się na drugim miejscu – 92,6 procent.

Ponieważ inne kraje Ameryki Łacińskiej, takie jak Chile, Ekwador i Argentyna, znalazły się w top 10 krajów, które są bitcoinem zainteresowane najbardziej.

Inne kraje afrykańskie, które znalazły się na liście, to Nigeria z 89,4 procentami, RPA z 89 procentami i Maroko z 86,6 procentami. Wśród największych maksymalistów bitcoina znajdują się Niemcy i Polska.

Jeśli jesteś „na bakier” z bitcoinowym maksymalizmem, koniecznie przeczytaj ten wpis:

Kryptowalutowa mapa świata | Regiony, w których prym wiodą altcoiny

Podczas gdy w większości krajów afrykańskich i południowoamerykańskich prowadzi bitcoin, to w pozostałych częściach świata lepiej wypadają altcoiny. Wyniki pokazują, że najbardziej zainteresowanymi tym sektorem krajami Europy Wschodniej są Rosja, Ukraina i Serbia.

Wenezuela zajmuje wiodącą pozycję w przypadku większości wyszukiwań dotyczących altcoinów. Kraj ten znajduje się na szczycie listy, jeśli chodzi o większość wyszukiwań związanych z Litecoin lub Bitcoin Cash.

Wreszcie, kraje azjatyckie, w tym Korea Południowa, Japonia, Pakistan i Bangladesz, również znajdują się na liście krajów najbardziej zainteresowanych altcoinami, bez szczególnego trendu. Korea Południowa i Japonia preferują Ripple, Pakistan i Bangladesz wolą odpowiednio Tron i Dogecoin.

Komentarze