Bitcoin po halvingu | Kryptowaluta nadal wyżej niż tradycyjne rynki

Mija miesiąc od podziału nagrody za wydobycie bloku w sieci największej kryptowaluty. Bitcoin po halvingu pozostaje w dobrej kondycji. Reakcje BTC na ostatnie globalne wydarzenia są nadal odbierane jako paliwo do wzrost siły kryptowaluty.

Halving bitcoina miał miejsce prawie miesiąc temu. Wielu analityków podkreśla, że wydarzenie nie przyniosło oczekiwanych silnych wzrostów ani przed i po podziale nagrody. Mimo to wciąż istnieją dowody na to, że inwestorzy indywidualni i instytucjonalni nadal koncentrują się na akumulacji bitcoina i innych kryptowalut.

bitcoin po halvingu
źródło: Skew
Jak pokazują dane od Skew, Bitcoin pozostaje liderem wśród klas aktywów jako aktywo o najlepszych wynikach. Notuje 35,95% zyskiem w porównaniu z rokiem poprzednim.

Dowody na rosnące zainteresowanie inwestorów instytucjonalnych potwierdzają ostatnie doniesienia, że ​​Grayscale Investments „gromadzi bitcoiny według stopy odpowiadającej 150% nowych monet wydobytych przez górników od czasu majowego halvingu”. Grayscale już od dawna uważany jest za jeden z podstawowych wyznaczników instytucjonalnego zainteresowania Bitcoinem:


Zainteresowanie detaliczne wciąż rośnie

Nastąpił także wyraźny wzrost zainteresowania ze strony inwestorów indywidualnych. Serwis płatności cyfrowych Square niedawno ogłosił, że jego przychody z BTC wzrosły o 71% w porównaniu z poprzednim kwartałem. Mowa o wzroście do 306 milionów USD.

W obliczu ogólnoświatowych zawirowań i niepewności rośnie adopcja bitcoina. Popularność walut cyfrowych spowodowała, że ​​giełdy peer-to-peer odnotowują wzrost zainteresowania w Afryce i Ameryce Łacińskiej.

Dane on-chain wspierają obecną zwyżkową perspektywę

Według analizy lookintobitcoin, wskaźniki on-chain pokazują, że fundamenty Bitcoina pozostają pro-wzrostowe pomimo wszelkich zagrożeń potencjalną kapitulacją górników. Nawet około spadku ceny z 13 marca do 3750 USD, liczba adresów Bitcoin z saldem poniżej 1 BTC nieprzerwanie rosła.

Dane on-chain pokazują również, że inwestorzy długoterminowi nadal utrzymują zyski. Sugeruje to, że HODL-erzy nie zamierzają sprzedawać ani w krótkim lub średnim okresie czasu.

W jakiej kondycji jest bitcoin po halvingu według Ciebie?

Pełny raport Cointelegraph Markets dostępny tutaj

Źródło grafiki tytułowej: tutaj

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Dodaj komentarzx