Bitcoin ponownie w fazie akumulacji | Byczy trend zatacza koło

6 031
Zyski, zyski, zyski… Po to żyją spekulanci, aby czerpać zyski. W sumie mijają już 2 lata od największej kryptowalutowej bańki w dziejach. I co? Koniunktura Bitcoina dopiero co stwarza okazję do byczego trendu. Posłuchajcie…

Grudzień 2017 – raj dla wszystkich spekulantów i entuzjastów kryptowalut. Najgorętszy okres, jaki kiedykolwiek wystąpił na rynku walut cyfrowych. Okres, do którego każdego dnia odwołują się media na całym świecie. 

Ponad 800 miliardów dolarów krążyło wówczas na kryptowalutowym rynku, a dziś mijają 2 lata od wspomnianych wydarzeń. Dlaczego więc Bitcoin jeszcze nie wspina się na szczyty swej wyceny? Gdzie jest ten zatrważający popyt na cyfrowe złoto?

Eksperci, analitycy i bitcoinowcy twierdzą, że po zapaści na rynku kryptowalut w 2018 roku, nastąpił czas akumulacji kapitału. 

Termin ten jest coraz chętniej przywoływany, gdy tylko bitcoin odnotuje korektę cenową po uprzednim “gwałtownym” skoku. Największy tegoroczny skok kursu bitcoin odnotował wraz z końcem czerwca – ok. 14 tysięcy dolarów. Niestety nie trwało to dłużej niż kilka dni, po czym cena BTC oscylowała na linii 10 tysięcy dolarów i tak do końca września. 

Od tamtej pory, dziś analitycy już są tego pewni, ponownie wkroczyliśmy w strefę akumulacji, która może potrwać aż do nadchodzącego halving’u. 

W ciągu ostatnich kilku dni na ustach wielu entuzjastów spekulacji BTC pojawiła się prowzrostowa korelacja sieci bitcoin (mining) odnośnie przyszłej wyceny. To również może świadczyć o zbliżającej się hossie. Więcej o wskaźniku “hash ribbons” znajdziecie w poniższym artykule.

Biorąc nadchodzące wydarzenia na chłopski rozum wychodzi na to, że kurs BTC rzeczywiście może zaliczyć wzrosty w najbliższym czasie.

Górnicy kryptowalutowi będą w końcu sprzedawać o połowę mniej BTC każdego dnia (halving). Jeżeli popyt się utrzyma na chociażby obecnym poziomie, cena wzrośnie. A jeśli cena wzrośnie to, jak nauczyła nas historia – wzrośnie także popyt i w ten sposób zatoczy się koło.

Co sądzicie o spekulacji spekulantów na temat przyszłości rynku kryptowalutowego? Przedstawcie swoje predykcje i wrażenia w komentarzach. 

Od Redakcji

Czy zapisaliście się już do newslettera Bithub i odebraliście swój Kurs Analizy Technicznej Bitcoina i Kryptowalut Alternatywnych? Możecie to zrobić z poziomu strony głównej naszego serwisu lub poniższego artykułu:

Zachęcamy również do głosowania w nominacjach do nagród Nexus 2019. Oddaj swój głos już teraz i weź udział w losowaniu kryptowalutowych gadżetów!

Komentarze