Grayscale | 6 czynników, które będą kształtować rynek kryptowalut w 2021 roku

5 669

Nowy dyrektor generalny Grayscale Investments Michael Sonnenshein uważa, że ​​rok 2021 będzie kolejnym kluczowym rokiem dla inwestycji w aktywa cyfrowe. Kolejny etap hossy jest napędzany przez kapitał instytucjonalny i adopcję ze strony państw narodowych.

W wystąpieniu wprowadzającym tegorocznej, wirtualnej konferencji CFC w St. Moritz, Sonnenshein zidentyfikował trzy kluczowe schematy inwestycyjne, które stały się podstawą przełomu na rynku bitcoina w 2020 roku.

Były to: niepewność makroekonomiczna i luzowanie ilościowe; legendarni inwestorzy i instytucje wchodzące w BTC; oraz dalsze wzmacnianie ram regulacyjnych dotyczących zasobów cyfrowych.

6 czynników, które będą kształtować rynek kryptowalut w 2021 roku

Sonnenshein uważa, że ​​w 2021 r. powyższe trendy będą kontynuowane. Coraz więcej inwestorów będzie lokować kapitał w bitcoiny i inne aktywa cyfrowe. Zidentyfikował również kilka innych czynników, które mogą w najbliższej przyszłości kształtować rynek walut cyfrowych.

Według Sonnensheina, istnieje sześć obszarów, na które powinni zwrócić uwagę inwestorzy w 2021 roku:

  • Zmniejszone ryzyko sukcesu w biznesie związane z inwestowaniem w aktywa cyfrowe
  • Rosnące zainteresowanie ze strony doradców finansowych
  • Rozwój wydobycia kryptowalut i sektora czystej energii w Ameryce Północnej
  • Zwiększona integracja w sektorze stablecoinów
  • Adopcja zasobów cyfrowych przez państwa narodowe
  • Nowe zmiany regulacyjne

Więcej, lepiej, szybciej…

Jeśli chodzi o adopcję przez państwa narodowe, Sonnenshein spekulował, że prawdopodobnie obejmie ona pilotaż walut cyfrowych banków centralnych, CBDC, a także możliwość dodania bitcoina jako rezerwy strategicznej dla niektórych rządów.

W kontekście górników powiedział, że Foundry, siostrzana firma Grayscale, już stała się największym graczem sektora miningu kryptowalut w Ameryce Północnej.

Digital Currency Group, firma stojąca za Grayscale i Foundry, ujawniła w zeszłym roku, że zainwestuje 100 milionów dolarów w wydobywanie bitcoinów i innych aktywów cyfrowych w Ameryce Północnej.

Może Cię zainteresować:

Komentarze