Zaglądamy do bitcoinowego portfela Elona Muska. Gotowi na szok?

Elon Musk, szef Tesli i SpaceX, zamieścił na Twitterze informację, że sprzedaje teraz swój ostatni dom. W tle nowego komunikatu powracają spekulacje odnośnie stanu jego portfela BTC. Ciekawi?

Najbogatszy człowiek świata sprzedaje swój ostatni dom

W maju ubiegłego roku Musk napisał na Twitterze, że sprzedał wszystkie swoje domy z wyjątkiem jednego. Nie sprzedał jednak swoich bitcoinów.

9 czerwca Musk ponownie napisał na Twitterze, że pozbył się wszystkich swoich domów, z wyjątkiem jednego w Bay Area, który został wynajęty na imprezy.

Dziś zakomunikował, że zamierza sprzedać także i ten, mimo że jest to dla niego miejsce szczególne. – Dom musi trafić do dużej rodziny, która tam będzie mieszkać – zaznaczył.

Ile bitcoinów ma Elon MUsk?

W maju 2015 roku, kiedy autorka bestsellerowej serii książek o Harrym Potterze, J.K. Rowling, zaczęła interesować się Bitcoinem i poprosiła społeczność o pomoc w jego zrozumieniu, jednym z tych, którzy pospieszyli z wyjaśnieniem, był właśnie Elon Musk.

W tym czasie ujawnił, że posiada 0,25 BTC, które rzekomo otrzymał w prezencie. Anonimowy użytkownik wspomniał wówczas, że Musk sprzedaje swoje domy, ale zatrzymuje BTC.

W rozmowie z ARK Invest na początku 2019 r. dyrektor generalny Tesli i SpaceX powiedział, że jego zdaniem struktura Bitcoin jest „całkiem genialna”. Elon Musk dodał, że w dzisiejszym świecie, w którym „pieniądz papierowy powoli odchodzi” – dostrzega w kryptowalucie wartość.

W obliczu takiej retoryki można by było spodziewać się, że Elon Musk inwestuje w BTC pełną parą. Bynajmniej. Jeśli dać wiarę jego słowom, Musk posiada jedynie 0,25 BTC, który dostał w prezencie od przyjaciela, wartych w chwili ujawnienia informacji (16 maja 2020) około 2350 USD.

Od tego czasu wiele się zmieniło. W 2021 roku Tesla zaczęła honorować płatności w BTC za e-samochody, po czym wycofała się z tej decyzji z powodu problemów w zakresie emisji CO2 jako produktu ubocznego miningu kryptowaluty.

Tesla kupiła bitcoiny o wartości 1,5 miliarda dolarów. Widząc, jak jej zyski gwałtownie rosną zdecydowała się na sprzedaż 10 procent swoich BTC w duchu pokazania światu, że może sprzedawać, nie wpływając przy tym znacząco na rynek.

Aktualnie nadal uważa się, że Elon Musk jest posiadaczem bitcoina i to w znacznie większym wymiarze niż wspomniane 0,25 BTC. Wydaje się, że prędzej czy później Musk jest w stanie zaskoczyć rynek pełniejszą informacją na temat stanu swojego bitcoinowego portfela.

Z archiwum Bithub:

Może Cię zainteresować:

Kryptowaluty bezpiecznie kupisz lub sprzedasz w sieci kantorów i bitomatów FlyingAtom
Komentarze