Visa i Mastercard potwierdzają kontynuację współpracy z Binance pomimo obaw regulacyjnych

Dostawcy usług płatniczych Visa (NYSE: V) i Mastercard (NYSE: MA) potwierdzają współpracę z Binance, mimo że giełda kryptowalut pozostaje w obliczu zwiększonego wymiaru kontroli odnośnie zgodności z regulacjami.

Obydwie firmy potwierdziły, że są świadome obaw natury regulacyjnej w odniesieniu do giełdy kryptowalut. Przedstawiciele Visa i Mastercard zadeklarowali, że uważnie monitorują rozwój sytuacji.

Visa nadal prowadzi dialog z Binance, podczas gdy Mastercard obserwuje, w jaki sposób Binance zareaguje na sytuację regulacyjną, w której aktualnie się znajduje. Firmy nie powstrzymują użytkowników przed doładowywaniem wydanych przez nie kart środkami pochodzącymi z Binance.

Warto zauważyć, że podczas gdy Binance pozostaje w orbicie zainteresowań organów regulacyjnych, kilka banków i innych mniejszych firm płatniczych zawiesza z nią współpracę. Do ich grona należą chociażby Barclays i Santander. Inna, kluczową europejską firmą z sektora usług płatniczych, które zerwały z Binance jest Clear Junction.

Czy Visa i Mastercard opuszczą Binance?

Podczas, gdy Visa i Mastercard pozostają w pobliżu, oznacza to, że Binance nadal posiada ekspozycję na pokaźną pulę klientów.

Giełda oferuje również swoim klientom kartę debetową ze znakiem Visa. Użytkownicy mogą zasilać swoje konta ze swoich portfeli kryptowalutowych, konwertując aktywa cyfrowe na waluty FIAT za pośrednictwem karty.

W obliczu mnogości znaków zapytania w odniesieniu do potencjalnej przyszłości partnerstwa z Binance, Visa i Mastercard zwiększyły ostatnio wymiar swojego zainteresowania innymi przedstawicielami sektora kryptowalut. Przykładem może być CryptoSpend z Australii, której karty debetowe Visa niedawno certyfikowała w celu ułatwienia płatności kryptowalutami.

Obawy regulacyjne dotyczące Binance

Skupienie uwagi na Binance pojawiło się po tym, jak brytyjski regulator, Financial Conduct Authority, orzekł, że firma nie ma zezwolenia na prowadzenie działalności w tym kraju jako podmiot zajmujący się aktywami kryptowalutowymi.

Niektóre zastrzeżenia pod adresem Binance obejmują pomoc w praniu pieniędzy, finansowanie terroryzmu i wspieranie oszustw na swojej platformie.

Ponadto, od czerwca 2020 r., amerykański organ regulacyjny, Federalna Komisja Handlu, otrzymała 760 skarg ze strony klientów Binance. Większość skarg dotyczy braku możliwości wypłaty pieniędzy z giełdy.

Dyrektor generalny Binance Changpeng Zhao oświadczył niedawno, że firma przestrzega wymogów regulacyjnych. Według Zhao, podczas ścieżki dynamicznego rozwoju, trudno było o uniknięcie kilku błędów.

W poście na blogu Binance Zhao ogłosił, że Binance pracuje nad podwojeniem liczebności zespołu ds. compliance. Szef giełdy ujawnił, że międzynarodowy zespół ds. zgodności z regulacjami i rada doradcza rozszerzyła swoje zasoby kadrowe o 500% (od zeszłego roku).

„Planujemy podwoić wielkość naszego zespołu do końca roku, mając do pomocy wykwalifikowanych i doświadczonych doradców… Binance rozwijało się bardzo szybko i nie zawsze wszystko było w porządku, ale z każdym dniem uczymy się coraz więcej i usprawniamy procesy.”

Zhao zauważył, że ​​wyjaśnienie standardów w firmach takich jak Binance ma kluczowe znaczenie dla dalszego rozwoju branży kryptowalutowej.

Może Cię zainteresować:

Komentarze