Gemini idzie na wojnę z Binance. Czy z odpowiednim orężem?

Współzałożyciel giełdy Gemini, Cameron Winklevoss, stwierdził, że firma chce wyprzedzić Binance pod względem wolumenu. Dodał, że kluczem do osiągnięcia tego celu będzie compliance, jako że organy regulacyjne coraz częściej będą atakować nieuregulowane giełdy.

Jak donosi Bloomberg, Cameron Winklevoss podkreślił znaczenie przestrzegania żądań regulatorów, stwierdzając, że Gemini „gra w długą grę”:

„Staramy się być najszybszym żółwiem w wyścigu. Długa gra daje owoce w miarę upływu czasu.”

Deklaracja włodarzy Gemini pojawia się w chwili, gdy Binance staje w obliczu rosnącej presji regulacyjnej ze strony Wielkiej Brytanii. Financial Conduct Authority zapowiedziała pod koniec czerwca, że giełda nie może prowadzić działalności na Wyspach. Nastąpiła blokada bankowa, gdy kilka głównych banków ograniczyło wymiar łączności swoich klientów z giełdą.

Dla przypomnienia:

Giełdy kryptowalut „na muszce” organów regulacyjnych

Mniej więcej w tym samym czasie Bloomberg poinformował, że Departament Sprawiedliwości Stanów Zjednoczonych, Internal Revenue Service i Commodity Futures Trading Commission aktywnie bada aspekty działalności Binance.

Winklevoss stwierdził, że Gemini współpracuje z Bitstamp, Bittrex i bitFlyer USA w celu oczyszczenia branży i rozwiania obaw organów nadzoru finansowego. W 2018 roku firma pomogła stworzyć Virtual Commodity Association, którego celem jest wykorzenienie złych praktyk oraz zapobieganie oszustwom i manipulacji w branży.

Binance nadal dominuje w wolumenach handlu kryptowalutami. Na swojej platformie analitycznej CoinMarketCap wskazuje że dzienny wolumen transakcji spot Binance jest ponad 100 razy większy niż na giełdzie bliźniaków Winklevoss — przy czym Binance obsługuje prawie 14 miliardów dolarów w ciągu 24 godzin, podczas gdy Gemini ksieguje w tym samym czasie średnio 117,7 miliona dolarów.

Gemini nie jest jedyną giełdą z siedzibą w USA, która priorytetowo traktuje kwestie compliance w swojej strategii. Na początku tego roku Coinbase opublikowała dane finansowe w związku z IPO. Na giełdę planuje wejść także Kraken.

Może Cię zainteresować:

Kryptowaluty bezpiecznie kupisz lub sprzedasz w sieci kantorów i bitomatów FlyingAtom
Komentarze