Raport Coinbase za I kwartał przedstawia interesujące informacje…

Giełda Coinbase przedstawiła raport wyników za pierwszy kwartał. Firma ujawniła też swoje oczekiwania dotyczące wzrostu finansowego i plany dotyczące przyszłych produktów.

Statystyki użytkowania są bardzo dobre

„Rok 2021 rozpoczął się bardzo dobrze” – stwierdziła Alesia Haas, dyrektor finansowa Coinbase. „Przez cały czas obserwowaliśmy, jak wysokie ceny kryptowalut prowadzą do podwyższonego poziomu aktywności użytkowników i wolumenu obrotów na naszej platformie”.

Haas zwróciła uwagę na bazę użytkowników Coinbase, zauważając, że – w pierwszym kwartale 2021 roku- firma miała 56 milionów zweryfikowanych użytkowników i 6,1 miliona użytkowników dokonujących transakcji (MTU) miesięcznie.

Pani dyrektor przedstawiła także szereg prognoz dotyczących przyszłego rozwoju Coinbase. W zależności od zmienności rynku, Haas spodziewa się średnio od 4 do 7 milionów użytkowników dokonujących transakcji miesięcznie w 2021 roku. Pełne szczegóły można znaleźć w komunikacie prasowym Coinbase.

Kwartalne finanse i prognozy na przyszłość

Alesia Haas przedstawiła również statystyki finansowe Coinbase za I kwartał. Firma odnotowała obrót w wysokości 335 miliardów dolarów. Giełda posiadała na swojej platformie aktywa o wartości 223 miliardów dolarów, co stanowi 11,3% kapitalizacji rynkowej kryptowalut. Jej całkowity dochód wyniósł 1,8 miliarda dolarów, dochód netto 740- 800 milionów dolarów oraz 1,1 miliarda dolarów zysku przed odliczeniem odsetek i podatków (EBITDA).

raport coinbase
źródło: raport Coinbase

Zapowiedź nowych funkcjonalności Coinbase

CEO Coinbase, Brian Armstrong, ujawnił szczegóły dotyczące planów biznesowych firmy. Powiedział, że Coinbase celuje – w ramach swojej grupy docelowej – w „każdego, kto ma smartfona”. Porównał obecny stan branży kryptowalut do początków handlu elektronicznego pod koniec lat 90.

„Uważamy, że w miarę jak innowacje nadal szybko przekształcają i rozwijają gospodarkę kryptowalutową, zobaczymy, że aktywa cyfrowe przejmą znaczną część działalności gospodarczej w ciągu następnej dekady”.

Armstrong omówił również mapę drogową produktów Coinbase. Chociaż firma świadczyła początkowo usługi o charakterze inwestycyjnym, Armstrong zadeklarował zamiar rozszerzenia oferty o dodanie obsługi większej liczby aktywów i zapewnienia dostępu do usług stron trzecich, miedzy innymi tych z sektora zdecentralizowanych finansów (DeFi).

Szef Coinbase zwrócił również uwagę na niedawne przejęcie firmy Bison Trials, które ma umożliwić zaoferowanie usług opartych o blockchain użytkownikom instytucjonalnym.

Lakoniczne komentarze odnośnie IPO

Jakkolwiek wielu inwestorów czekało na ujawnienie jakichkolwiek szczegółów odnośnie IPO Coinbase, podczas konferencji prasowej nie poświecono tej kwestii zbyt wielkiej uwagi.

Haas stwierdziła, że Coinbase zdecydowała się opublikować obszerne szczegóły w świetle zbliżającej się oferty publicznej firmy. Zastrzegła przy tym, że przyszłe raporty mogą nie być tak bogate w szczegóły.

Armstrong wygłosił krótkie oświadczenie w sprawie pierwszej oferty publicznej: „Cieszymy się, że możemy rozpocząć podróż jako spółka publiczna”.

Akcje Coinbase będą notowane od środy 14 kwietnia 2021 r.

Raport Coinbase możesz pobrać tutaj

Przeczytaj również:

Kryptowaluty bezpiecznie kupisz lub sprzedasz w sieci kantorów i bitomatów FlyingAtom
Komentarze