Sygnały dna na bitcoinie. Czy to koniec spadków?

Negatywne nastroje spadają na rynek kryptowalut ze wszystkich stron. Warto jednak zwrócić uwagę na sygnały, które mogą wskazywać na możliwe odwrócenie sytuacji na bitcoinie…

Gdzie jest dno tej trwającej krypto-krwawej łaźni?

14 kwietnia 2021 r. – nieco ponad miesiąc temu – bitcoin osiągnął rekordowy poziom w wymiarze prawie 65 000 USD. Jednak w ciągu ostatnich 10 dni cena gwałtownie spadła z poziomu 50 000 USD, a nawet osiągnęła (w ubiegłą środę) 30 000 USD.

Niedźwiedzi sentyment wpłynął na cały rynek kryptowalut; altcoiny ucierpiały jeszcze bardziej niż bitcoin. ETH, który osiągnął rekordowy poziom 4400 USD zaledwie 11 dni temu, spadł wczoraj poniżej 1800 USD, zanim udało mu się wzbić z powrotem powyżej 2000 USD.

Fear & Greed Index | Ekstremalny strach

Indeks strachu i chciwości kryptowalut jest teraz na poziomie niespotykanym od kwietnia 2020 r.,czyli mniej więcej czasu, gdy nastąpił ostatni krach na rynku kryptowalut, w wyniku którego BTC spadł poniżej 4 000 USD, tracąc ponad 50% w ciągu dwóch dni.

indeks strachu i chciwości na bitcoinie
źródło: alternative.me

Z perspektywy czasu był to doskonały czas na zakup, ale wtedy niekoniecznie było to oczywiste. Aktualna fala spadków na bitcoinie sprowadziła kurs z rekordowego 65 000 USD o ponad 50% do 30 00 0USD. Czy wskazanie indeksu okaże się poprawne również i tym razem?

Model S2F: Dolna wstęga na poziomie 30 000 USD

Model S2F wskazuje, jakoby BTC miał być aktualnie zobowiązany do odbicia w górę na poziomie 30 000 USD, biorąc pod uwagę dany etap w cyklu. Model S2F traktuje TC jako towar (biorąc pod uwagę, że ma stałą podaż i ograniczoną emisję, podobnie jak złoto), a zatem bierze pod uwagę podaż w obiegu i prędkość wydobycia nowych monet w celu określenia poziomu niedoboru, a tym samym ceny.

Model S2F i czteroletni cykl okazały się niezawodne. Jak stwierdził PlanB, twórca modelu: „Kontynuacja tej katastrofy przez kilka następnych tygodni (a właściwie koniec cyklu byka) unieważniłaby model S2F i model czteroletniego cyklu, które do tej pory były solidne”.

S2F wyznacza obecnie dolną granicę na poziomie 30 000 USD, co jest najniższym poziomem w tym tygodniu.

Stablecoiny na giełdzie w stanie ATH

Ilość stablecoinów na giełdach jest na ATH.

Oczywiście może to być jedynie funkcją dużej liczby nowych uczestników ekosystemu kryptowalut, ale najprawdopodobniej oznacza, że duzi gracze przygotowują się do dokonywania dużych zakupów.

Ponadto John Bollinger, twórca wskaźnika Bollinger Bands, uważa, że ​​BTC może zbliżać się do lokalnego, podwójnego dna.

Wszystkie te wskaźniki łączą się i malują lepszy obraz natychmiastowego krótkoterminowego potencjału bitcoina, niż wydaje się to na rynku. Po falach nieustannych ruchów niedźwiedzi z ostatnich kilku dni może nadejść czas, aby BTC odetchnęło, ponieważ RSI wskazuje, że rynek jest mocno wyprzedany


Krew na altcoinach, dominacja bitcoina wraca do wzrostó

Oczywiste jest, że altcoiny mają więcej powodów do zmartwień – dominacja BTC osiągnęła lokalne dno na ~ 40% i stale rośnie (obecnie wynosi 47%). Najprawdopodobniej wzrośnie jeszcze bardziej, gdy tylko rynek zrzuci nadmiar wagi, który został dodany przez monety napędzane spekulacyjną bańką manii altcoinów.

Tysiące nowych monet (głównie w postaci tokenów BEP-20 i ERC-20) zostało stworzonych w nadziei na naśladowanie sukcesu starszych monet memów, takich jak Dogecoin. Podczas gdy kilka z tych cyfrowych monet osiągnęło kapitalizację rynkową liczoną w milionach dolarów, było oczywiste, że coś o takiej wielkości nigdy nie będzie w stanie utrzymać się, biorąc pod uwagę ich brak podstawowej użyteczności.

W związku z tym można uczciwie założyć, że „smart money” zaczęły odchodzić od altcoinów o niskiej kapitalizacji i powracać do bitcoina.

Od Redakcji

Niniejszy artykuł ani w całości ani w części nie stanowi „rekomendacji” w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005 r. o obrocie instrumentami finansowymi czy Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (Ue) Nr 596/2014 z dnia 16 kwietnia 2014 r. w sprawie nadużyć na rynku (rozporządzenie w sprawie nadużyć na rynku) oraz uchylające dyrektywę 2003/6/WE Parlamentu Europejskiego i Rady i dyrektywy Komisji 2003/124/WE, 2003/125/WE i 2004/72/WE oraz Rozporządzenia Delegowane Komisji (Ue) 2017/565 z dnia 25 kwietnia 2016 r. uzupełniające dyrektywę Parlamentu Europejskiego i Rady 2014/65/UE w odniesieniu do wymogów organizacyjnych i warunków prowadzenia działalności przez firmy inwestycyjne oraz pojęć zdefiniowanych na potrzeby tej dyrektywy. Zawarte w serwisie treści nie spełniają wymogów stawianych rekomendacjom w rozumieniu w/w ustawy, m.in. nie zawierają konkretnej wyceny żadnego instrumentu finansowego, nie opierają się na żadnej metodzie wyceny, a także nie określają ryzyka inwestycyjnego.

Kryptowaluty bezpiecznie kupisz lub sprzedasz w sieci kantorów i bitomatów FlyingAtom
Komentarze