Obudził się jako najbogatszy człowiek świata. Chciałbyś tak?

Pewien trader kryptowalut zainwestował 20 dolarów w Rocket Bunny (BUNNY). Niedługo potem zobaczył na swoim koncie Coinbase fortunę o wartości jednego biliona dolarów.

Obudził się jako najbogatszy człowiek świata…

Chris Williamson, pielęgniarz z Georgii, zainwestował w ubiegłym tygodniu 20 dolarów. Za te pieniądze kupił cyfrowe aktywo Rocket Bunny (BUNNY) na giełdzie Coinbase. Po transakcji saldo jego portfela szybko wzrosło do oszałamiającego poziomu 1 184 154 683 482 USD.

Na papierze uczyniło to Williamsona najbogatszym człowiekiem na świecie.

„Budzę się, jest około 9:00 i zawsze sprawdzam telefon, aby zobaczyć, jak radzi sobie moje krypto. Biorę telefon w dłoń, po czym stwierdzam: „Nie, ja nadal śpię.

Spoglądam na ekran jeszcze raz i czuję… w tym momencie dosłownie spadam z łóżka.”

„Spokojnie, to tylko usterka”

Williamson spróbował zlecić wypłatę, nie był jednak w stanie tego zrobić. Nie udało mu się również przekierować tokenów na adres innego portfela. Skontaktował się zarówno z Coinbase, jak i Rocket Bunny. Przedstawiciel Coinbase powiedział mu, że badają problem, a Rocket Bunny – przynajmniej od razu – nie udzieliło odpowiedzi.

Nieco później giełda potwierdziła, że ogromne saldo tradera było wynikiem usterki, która niebawem zostanie naprawiona.

To nie pierwszy raz, kiedy Coinbase miała tego typu usterkę w swoim systemie. W kwietniu 2020 r. analityk Captain Scio wskazał na ogromny błąd w aplikacji Coinbase Pro, pokazując, że ktoś kupił 42 085 BTC o wartości 306 milionów dolarów za jedyne 18 centów!

W całej tej sytuacji Williamson zachował jednak pozytywne nastawienie i dobry humor:

„żart w jednym z e-maili, które wysłałem do Coinbase, brzmiał: „Dajcie mi znać, co się dzieje, ponieważ mam na oku firmę gotową, by zbudować mi jacht w kształcie pingwina.”

BUNNY to utility token na Binance Smart Chain. Służy do zasilania szerszego ekosystemu Rocket Bunny dApps (zdecentralizowane aplikacje), w tym Rocket Drop (launchpad), Rocket Swap (DEX) i Rocket Labs (poligon testowy).

Może Cię zainteresować:

Komentarze