Flash crash na Binance | Ktoś dostał bitcoina za 1800 dolarów

23 621
Zaledwie dobę temu na giełdzie Binance wystąpił flash crash, czyli błyskawiczny krach na giełdzie. Ktoś dostał bitcoina za 1800 dolarów.

Jak tanio kupić bitcoina?

Binance to jedna z najprężniej rozwijających się giełd kryptowalut na świecie, wiele się wokół niej dzieje. Wczoraj o godzinie 15 uruchomiono platformę tradingową, giełdę kryptowalut szczególnie dopasowaną pod amerykańskiego obywatela i regulatora Binance.US. Tymczasem, kilka godzin później około godziny 21 na jednym z rynków Binance nastąpił flash crash.

Flash crash to błyskawiczny krach na giełdzie w wyniku którego cena danego aktywa gwałtownie spada. Taka operacja trwa dosłownie kilka sekund, może minutę i jest starannie zaplanowana. Badacze twierdzą, że odpowiedzią na takie chwilowe załamania rynku są gigantyczne zlecenia sprzedaży:

60% błyskawicznych krachów (flash crash) jest wywołanych jednym gigantycznym zleceniem, a nie działalnością automatów zawierających transakcje w ramach handlu wysokich częstotliwości – twierdzą naukowcy z Uniwersytetu w Duisburgu-Essen.

Taki właśnie flash crash miał miejsce na rynku Binance BTC/BUSD, gdzie bitcoin odnotował spadek do $1800 (7200 PLN). Po kilkudziesięciu sekundach jednak wszystko wróciło do normy. 

tradingview.com

Ktoś dostał bitcoina obecnie za 1800 dolarów, niebywałe – piszą traderzy.

https://twitter.com/PickACrypto/status/1176675399318691840?s=20

Binance USD (BUSD) to stable coin, token na blockchainie Ethereum wyemitował go i sprawuje nad nim pieczę Binance. Co ciekawe, NYSDFS zgodziło się na powstanie i handel takiego tokenu na Binance.

To drugi tego typu token giełdy, pierwszym był Binance GBP, którego uruchomiono w lipcu na platformie Binance Jersey.

Musicie wiedzieć, że BUSD dopiero wystartował i funkcjonuje jedynie na trzech rynkach, do USDT, BTC i BNB. Aktualny obrót wynosi około miliona dolarów, wg CoinPaprika

Binance w Stanach Zjednoczonych

Mamy nadzieję, że nie przegapiliście startu nowej platformu Binance.US, o której wspominaliśmy wcześniej.

W specjalnie dla Amerykanów zaprojektowanej wersji platformy dostępne jest jak na razie, tylko 7 cyfrowych walut. Wśród nich znajdziemy bitcoina, binance coin, ethereum, XRP, bitcoin cash, litecoin i tether. Podstawowa wersja platformy liczy sobie blisko 600 kryptowalut.

Komentarze