Binance USD – nowy stablecoin oparty o dolara!

1 704
Jedna z największych giełd kryptowalutowych na świecie tworzy stablecoina opartego o dolara. Wszystko to za przyzwoleniem Nowojorskiego Departamentu Usług Finansowych! Giełda wyemituje kryptowalutę w USA.

Kolejny duży projekt Binance

Co więcej, Binance USD (BUSD), bo to nazwa wspomnianego aktywa, otrzymała aprobatę ze strony Nowojorskiego Departamentu Usług Finansowych (NYDFS). W czwartek giełda poinformowała o uruchomieniu nowej emisji przy współpracy z Paxos Trust Company. BUSD będzie wsparty przez dolara w stosunku 1:1. Będzie to kolejna obok Paxos Standard i Gemini Dollar kryptowaluta stabilna wsparta przez NYDFS.

Przy starcie, zweryfikowani klienci Paxos kupią Binance USD bezpośrednio przez portfel firmy za dolary lub tokeny PAX – własnego stablecoina Paxos. Użytkownicy giełdy Binance będą mogli handlować nową kryptowalutą w parach z bitcoinem, binance coin i XRP.

Emisja kryptowalut stabilnych jest jednym z elementów projektu Venus, zapoczątkowanego przez Binance już jakiś czas temu. W jego obrębie popularna giełda wydała już cyfrowy pieniądz oparty o bitcoina i funta.

W oświadczeniu CEO Binance, Changpeng Zhao, poinformował:

“Mamy nadzieję odblokować więcej możliwości świadczenia usług finansowych za pośrednictwem blockchaina poprzez stworzenie BUSD, w tym więcej możliwości wykorzystania poprzez siłę stabilnych cyfrowych aktywów”.

Zaangażowanie Paxos 

Paxos utrzymuje rezerwy kilku stablecoinów. Są nimi takie projekty jak Paxos Standard i HUSD token od Huobi. W przypadku BUSD, Paxos pełni strażnika rezerwy, ale także emitenta. Będzie również regularnie audytować projekt.

Według Richa Teo, współtwórcy Paxos, nowy projekt Binance jest zdrowym krokiem w kierunku długoterminowej stabilności na globalnych rynkach kryptowalutowych. Dodał także, że Paxos umożliwi dzięki swoim usługom modyfikację projektu giełdy dla swoich klientów.

“Paxos to wiodąca przestrzeń zaufania, jesteśmy podekscytowani współpracą z nimi przy tworzeniu naszego własnego stablecoina!”- Changpeng Zhao.

Stablecoiny cały czas stanowią ciekawą niszę na rynku kryptowalutowym. Niektórzy twierdzą, że to właśnie ta forma kryptowalut doprowadzi do konsolidacji cyfrowych monet w przyszłości. Dla giełd stanowią one łatwy sposób na rejestrację kursu BTC, a dla osób obracających kryptowalutami – możliwość przesłania kapitału bez strachu o utratę wartości. Z drugiej strony – projekty takie jak Tether doprowadziły do stworzenia wątpliwej opinii o niektórych tego typu projektach.

Komentarze