CZ: Binance dla Amerykanów za miesiąc lub dwa

Wzmożone blokady dostępu do giełdy Binance dla użytkowników ze Stanów Zjednoczonych wywołały niepokoje wśród użytkowników. Nie ma się co jednak zanadto obawiać, dedykowana wersja platformy dla użytkowników z USA może się pojawić już w październiku.

Binance US

Ekspansja jednej z największych i najpopularniejszych giełd kryptowalut na świecie na Stany Zjednoczone wydaje się bliska urzeczywistnieniu. W jednym z ostatnich wywiadów, dla Cheddar, CEO i założyciel giełdy Binance, Changpeng “CZ” Zhao powiedział, że giełda może zostać uruchomiona już we wrześniu/październiku.

Słowa CZ w wywiadzie dla Cheddar, 15 sierpnia 2019:

Nie chcę podawać żadnych określonych dat, ale wiele pracy już zostało wykonane, a wiele rzeczy ciągle się zmienia, powiedziałbym, że to miesiąc lub dwa.

Jak wiemy, przepisy i regulacje prawne w Stanach Zjednoczonych nie są szczególnie przyjazne dla obcych działalności. Dlatego też tamtejsi obywatele nie będą mogli ot tak, po prostu podłączyć się pod obecną, międzynarodową platformę Binance. Tworzona jest dla nich dedykowana wersja platformy Binance US, która spełni wszelkie stanowe normy prawne.

Przypomnijmy: Binance oficjalnie nigdy nie działał w Stanach Zjednoczonych, co uniemożliwiało Amerykanom korzystanie z giełdy. Jednak jak to z obostrzeniami bywa, obywatele USA, którzy bardzo chcieli mieć dostęp do giełdy, uzyskiwali go na różne sposoby. Przeważnie wystarczyło sfalsyfikować miejsce, z którego następowało logowanie na platformę.

W czerwcu mogliście usłyszeć o wzmożonej blokadzie użytkowników giełdy Binance pochodzących ze Stanów Zjednoczonych. Amerykanie jednak nie będą zmuszeni długo czekać, Binance US ruszy prawdopodobnie już niedługo. Przedtem Binance musi uzyskać zgodę od Financial Crimes Enforcement Network (FinCEN), na którą już wyczekuje.

Niestety potencjalni użytkownicy ze stanu Nowy Jork, nawet gdy platforma ruszy, nie będą mogli z niej korzystać. Tamtejsze prawo jest mocno restrykcyjne, a żeby móc prowadzić tam usługi kryptowalutowe, trzeba zdobyć BitLicense. Tym samym spełnić wszystkie regulacje New York Department of Financial Services.

Co ważne, platforma Binance US będzie obsługiwana przez BAM Trading Service z zachowaniem technologii, silnika i integralności z Binance. Projekt będzie zarządzany przez niegdysiejszą dyrektor zarządzającą Ripple, Catherine Coley, jako CEO. 

Największy rynek na świecie stoi przed Binance otworem, co Wy o tym myślicie? Zapraszamy do komentowania.

Kryptowaluty bezpiecznie kupisz lub sprzedasz w sieci kantorów i bitomatów FlyingAtom
Komentarze