Binance.com dla Amerykanów jeszcze tylko przez 90 dni

Binance.com przestanie obsługiwać zarejestrowanych użytkowników z USA w ciągu 90 dni. Giełda tworzy oddzielną wersję platformy wyłącznie dla traderów z USA w domenie Binance.us. Sama platforma tworzona jest we współpracy z BAM Trading Services. Wiadomość jest podparta trzema dokumentami, które Binance opublikowała w dniu wczorajszym i dzisiejszym.

Binance ogłosiło wczoraj, że „licencjonuje najnowocześniejsze technologie dla silników giełdy portfeli we współpracy z „ BAM Trading Services ”. W publikacji podkreślono „[obsługę] rynku amerykańskiego w pełnej zgodności z przepisami”, a także „skupienie się na handlu wysoce płynnymi kryptowalutami głównego nurtu”.

Zweryfikuj się lub zrezygnuj

Dwa pozostałe ogłoszenia od Binance dodały więcej kolorów do tych rewelacji. Pierwsza, tajemnicza informacja prasowa, pojawiła się zaledwie kilka godzin temu. Binance ostrzegło klientów, że być może będą musieli „dostarczyć dowody” pokazujące, że ich konta są zgodne z Warunkami korzystania z giełdy. Jeżeli tego nie zrobią, będą musieli zrezygnować z korzystania z platformy.

W związku z tym niektórzy użytkownicy mogą być zobowiązani do przedstawienia dowodów potwierdzających, że rejestracja ich konta jest zgodna z warunkami użytkowania Binance. Binance niestety nie może nadal obsługiwać użytkowników, którzy naruszyli warunki użytkowania.

źródło: tutaj

Powyższy komunikat być może nie objaśnia całej sprawy wprost. Nowa klauzula w prawie 6 000 słowach zawiera wyraźny komunikat dotyczący zgodności. Brzmi on następująco: „Binance nie jest w stanie świadczyć usług żadnej osobie z USA”.

Sprawa znana nie od dzisiaj

Obecny ruch nie jest zaskoczeniem. Binance blokuje klientów z USA i 28 innych krajów z Binance DEX już od dwóch tygodni.

Wykluczenie amerykańskich klientów może wiązać się z niepokojem dotyczącym regulacji i compliance. Organy ścigania pokazały już, co potrafią pod koniec 2018 r. w sprawie założyciela EtherDelty, Zacha Coburna. EtherDelta to otwarta zdecentralizowana giełda ERC-20.

Co sądzicie o działaniach Binance? Zapraszam do dyskusji.

Kryptowaluty bezpiecznie kupisz lub sprzedasz w sieci kantorów i bitomatów FlyingAtom
Komentarze