Największy bank w Salwadorze oferuje bitcoin w zakresie pożyczek, kart kredytowych i innych usług

2 117

Banco Agricola wspiera szeroką gamę usług związanych z bitcoinami w Salwadorze dzięki partnerstwu ze startupem płatniczym Flexa.

Wprowadzenie btcoina jako prawnie akceptowanego środka płatniczego w Salwadorze nie miało najlepszych początków. Mimo to instytucje finansowe robią wszystko, co w ich mocy, aby przestrzegać prawa.

Banco Agrícola, największa instytucja finansowa w kraju, jest jednym z pierwszych banków, które wprowadzają rozwiązania technologiczne wykorzystujące BTC i już dostosowuje swoją infrastrukturę, aby oferować usługi oparte o kryptowalutę dzięki partnerstwu z firmą Flexa, startupem z sektora płatności cyfrowych.

Banco Argícola i Flexa wprowadzą bitcoin do banków

Zgodnie z treścią oficjalnego komunikatu prasowego udostępnionego przez Flexa, integracja obydwu stron pozwoli Salwadorczykom korzystać z podstawowych usług bankowych niezależnie od tego, czy wybiorą bitcoin, czy dolary.

Startup wspomniał, że Banco Agrícola zaczął wspierać BTC w zakresie pożyczek, kart kredytowych oraz towarów i usług handlowych, próbując jak najszybciej dostosować się do obowiązujących od kilku dni regulacji.

Ustawa odnośnie BTC, Zainicjowana przez prezydenta Bukele w czerwcu i przyjęta później przez krajowy organ ustawodawczy przewidywała, że BTC zostanie uznany za legalny środek płatniczy, którego akceptacja będzie obligatoryjna przez wszystkich przedsiębiorców w kraju, których klienci zdecydują się na wykorzystanie BTC do opłacenia oferowanych przez nich towarów czy usług.

Ponieważ bitcoin jest instrumentem niezależnym od banków, rząd stworzył portfel Chivo i przesłał 30 dolarów w BTC wszystkim Salwadorczykom, którzy go pobrali. Portfel Chivo jest powierniczy, nie zależy bezpośrednio od żadnego banku i umożliwia natychmiastową i rzekomo zerową, jeśli chodzi o opłaty, wymianę między BTC a dolarami.

Z punktu widzenia zintegrowanych usług finansowych, Banco Agrícola chce pójść o krok dalej. Wspomniane partnerstwo posłuży nawet do zaoferowania ekspozycji na kryptowalutę w punktach sprzedaży Banco Agrícola bez konieczności korzystania z portfela Chivo.

Banki w Salwadorze nie są jedynymi, które wprowadzają innowacje

Banco Agrícola jest spółką zależną Bancolombia, wiodącego banku w Kolumbii. Ten zaś pracuje nad integracją z amerykańską giełdą kryptowalut Gemini, aby oferować podobne usługi.

Carlos Mauricio Novoa, COO Banco Agrícola, powiedział, że są podekscytowani perspektywami na przyszłość i mają nadzieję na dalsze ulepszanie swoich usług.

„Cieszymy się, że jesteśmy pierwszą instytucją finansową w Salwadorze, która umożliwi swoim klientom dostęp do bitcoinów w całym naszym pakiecie produktów finansowych i zwiększy wymiar finansowej integracji. Flexa odegrała kluczową rolę, pomagając nam priorytetyzować doświadczenia naszych klientów z wykorzystaniem bitcoina jako prawnego środka płatniczego w Salwadorze; z niecierpliwością czekamy na wprowadzenie razem z nimi kolejnych innowacji.”

Może Cię zainteresować:

Komentarze