Musk „prostuje” Schiffa: „Równie dobrze możesz trzymać krypto…”

7 578

Najbogatszy człowiek na świecie, dyrektor generalny Tesli i SpaceX, Elon Musk, zareagował na ostatnie wypowiedzi Petera Schiffa nakierowane Bitcoinowi. Stwierdził, że Schiff może tak naprawdę być hodlerem bitcoina nie ujawniając tego opinii publicznej.

Peter Schiff ponownie uderza w Bitcoin

W niedawnym tweecie Elon Musk nazwał Bitcoin „mniej głupią formą płynności” niż gotówka i dodał, że „tylko głupiec szukałby gdzie indziej” w obecnej sytuacji gospodarczej, kiedy dolar traci na wartości dzięki ciągłym programom luzowania ilościowego hostowanym przez Rezerwę Federalną (Fed).

W ten sposób Musk starał się wyjaśnić powody, dla których Tesla (nie on sam) zainwestowała w bitcoin ponad 1,5 miliarda dolarów.

Zdaniem znanego krytyka bitcoina, Petera Schiffa, Musk uważa, że ​​zarówno Bitcoin, jak i FIAT-y to „BS” (ang. skrtót od bullshit).

Musk do Schiffa: ” Równie dobrze sam możesz mieć krypto…”

CEO Tesli odpowiedział Schiffowi, że jego publiczna, anty-bitcoinowa retoryka może być jedynie udawaną pozą. W rzeczywistości, Schiff „równie dobrze może mieć krypto” – tak samo jak złoto.

To założenie Muska może być częściowo spowodowane faktem, że, jak już zauważyła społeczność kryptowalut, Schiff zbyt często tweetuje o Bitcoinie stawiając siebie w roli jego hejtera. Jest autorem największej ilości anty-bitcoinowych tweetów niż sam Nouriel Roubini (znany również jako Dr Doom) lub inni krytycy Bitcoin.

Poza tym, Musk zdefiniował pieniądze jako dane, które pozwalają ludziom uniknąć wszelkich niedogodności podczas wymiany. Te dane są zawsze niedoskonałe, napisał na Twitterze, dodając, że Bitcoin prawdopodobnie ewoluuje, aby zminimalizować wszystkie te wady.

źródło grafiki tytułowej: tutaj

Przeczytaj również:

Komentarze