Giełda KuCoin uruchomiła pierwszą w historii sekcję tradingową dla tokenów GameFi

1 612

W środku trwającego szaleństwa NFT, giełda KuCoin uruchomiła na swojej oficjalnej stronie internetowej dedykowaną Metaverse sekcję handlową tokenów GameFi – Metaverse Trading Board.

Giełda KuCoin przyspieszyła integrację z szybko rozwijającym się sektorem gier opartym na blockchain, wprowadzając wyspecjalizowaną sekcję w systemie transakcyjnym, która umożliwia graczom i traderom dostęp do szerokiej gamy tokenów GameFi.

W opublikowanym wczoraj ogłoszeniu czytamy, że na nowej liście transakcji znajdą się zarówno bardzo popularne projekty metaverse, jak i startupy na wczesnym etapie rozwoju, które przeszły selekcję giełdy na podstawie takich kryteriów, jak atrakcyjność, wiedza zespołu i innowacyjność techniczna.

Wśród projektów, które KuCoin obiecuje włączyć do kategorii metaverse dla otwartego handlu, są Axie Infinity (AXS), Enjin (ENJ), Decentraland (MANA), The Sandbox (SAND), Smooth Love Potion (SLP) i SENSO (SENSO), i inni. Założyciele giełdy uważają, że taki dedykowany format pomoże promować zarówno nowe, jak i istniejące projekty w metaverse, dając im dostęp do potencjalnych inwestorów i szerszego spektrum użytkowników.

Podkreślając potrzebę kompleksowej kategoryzacji zdecentralizowanych sektorów rynku, Johnny Lyu, dyrektor generalny KuCoin, stwierdził, że: „W GameFi chodzi o grę typu „Play-to-Earn”, co stanowi wyraźny kontrast w stosunku do przestarzałego, tradycyjnego podejścia do gier typu „Play-to-Win”. Model Play-to-Earn wzmacnia graczy i pozwala im stać się współtwórcami kontentu w grze, a nie tylko jego konsumentami. Mając to na uwadze, opracowaliśmy platformę Metaverse Trading Board, aby zaspokoić potrzeby szerokiego grona użytkowników – traderów, użytkowników DeFi i graczy”.

Taki kierunek specjalizacji wynika ze zwiększonej aktywności instytucjonalnej na rynku NFT i metaverse, czego dowodem może być niedawne nabycie NFT przez Visa czy też zapowiedź Microsoftu, że wkrótce uruchomi metaverse na poziomie enterprise.

Oprócz usprawniania działań użytkowników na giełdzie, KuCoin angażuje się również we wspieranie obiecujących projektów w przestrzeni GameFi. KuCoin Labs, dział inwestycyjny i badawczy giełdy, niedawno uruchomił fundusz o wartości ponad 50 milionów dolarów, którego celem jest wspieranie i wzmacnianie nowych start-upów w przestrzeni GameFi, metaverse i NFT. Jedna z ostatnich inwestycji została dokonana w projekcie metaverse Star Terra, który jest hostowany w ekosystemie (LUNA).

Inne giełdy kryptowalut również zbliżają się do NFT, o czym świadczy niedawne uruchomienie rynku NFT przez giełdę FXT. Również OKEx rozszerzył również swoją obecność na rynku NFT, tworząc DeFi Hub – wyspecjalizowany rynek dla NFT.

Może Cię zainteresować:

Komentarze