Jak Coinbase, Visa i Samsung przyczyniają się do światowej adopcji kryptowalut?

Coinbase stał się bezpośrednim partnerem Visa w wydatkowaniu kryptokart płatnicznych, a Samsung sprzedaje setki milionów kryptosmartfonów na całym świecie. Co na to kryptowaluty?

Od wczoraj wiemy, że Coinbase oficjalnie wstąpił do klubu głównych partnerów największego potentata na rynku płatności mobilnych, kartami, Visa. Jako principial membership Coinbase może wydawać teraz swoje karty płatnicze powiązane z giełdą każdemu w sposób bezpośredni. Tym samym firma poszerzy swoją ofertę i pozwoli jeszcze większej liczbie osób płacić kryptowalutami na co dzień.

Dotychczas było tak, że Coinbase emitował karty za pośrednictwem operatora Paysafe, który to współpracował z Visą. Klub partnerów Visy pozwala na znacznie większą swobodę i czyni amerykańską spółkę bardziej niezależną od pośredników. Można by rzec, że Coinbase postąpił w myśl głównej idei kryptowalut – eliminując pośredników.

W kwietniu 2019 roku Coinbase uruchomił karty Visa w Wielkiej Brytanii, dzięki czemu tamtejsi użytkownicy za codzienne zakupy w sklepie zapłacili bitcoinem i ethereum. Dzieje się to poprzez błyskawiczną konwersję kryptowalut na waluty fiat.

W ciągu następnych dziewięciu miesięcy, karty Coinbase pojawiły się również na rynkach europejskich – dodatkowo na 29 rynkach. W sumie karty Coinbase-Visa są zintegrowane z 10 kryptowalutami dla milionów lokalizacji, w które obsługuje Visa.

Kryptosmartfony

Jak trafnie zauważył Billy Bambrough z Forbes, Samsung po cichu staje się największym graczem na rynku kryptowalutowym i blockchainowym.

Według badań Statista, udział Samsunga na światowym rynku smartfonów  wynosi 19% (IV kw. 2019). Co więcej, w 2018 roku Samsung dostarczył blisko 300 milionów urządzeń.

To, co sprawia, że mówimy o światowej adopcji kryptowalut przez południowokoreańskiego giganta to Blockchain Keystore, czyli system zabezpieczający klucz prywatny. Usługa ta jest wbudowana (software i hardware) w ramach szerszego systemu zabezpieczeń Knox na telefonach Galaxy S10.

Samsung zaktualizował system zabezpieczeń w swoim najnowszym flagowcu Galaxy S20, na którym również będzie obecny Blockchain Keystore. Czytamy opis smartfona na oficjalnej stronie producenta:

Stworzyliśmy bezpieczny procesor zadedykowany ochronie twojego PIN-u, hasła, wzoru [odblokowania] i klucza prywatnego blockchain. W połączeniu z platformą Knox każdy element twojego smartfona jest bezpieczny, od sprzętu po oprogramowanie. W ten sposób prywatne dane pozostaną prywatne.

Co sądzicie o ostatnich poczynaniach Coinbase, Visy i Samsunga? Podzielcie się swoimi spostrzeżeniami w komentarzach.

Od Redakcji

Czy zapisaliście się już do newslettera Bithub i odebraliście swój Kurs Analizy Technicznej Bitcoina i Kryptowalut Alternatywnych? Możecie to zrobić z poziomu strony głównej naszego serwisu lub poniższego artykułu:

Kryptowaluty bezpiecznie kupisz lub sprzedasz w sieci kantorów i bitomatów FlyingAtom
Komentarze