Karta debetowa Coinbase już w Europie | Jak wpłynie na adopcję kryptowalut?

Wyobraź sobie, że kupujesz kawę za BTC a zaraz potem płacisz za piwo w LTC. Twoje kryptowaluty są konwertowane bezpośrednio na waluty fiat podczas dokonywania zakupu.

Karta debetowa Coinbase rozwija skrzydła! W połowie kwietnia tego roku informowaliśmy Was o tym, że Coinbase we współpracy z Visa wypuścił na rynek brytyjski swoją kartę debetową. W przeciągu kilku miesięcy mieliśmy doczekać się wprowadzenia rozwiązania do innych krajów i oto stało się!

Coinbase zapowiadał swoje rozwiązanie 11 kwietnia 2019:

Testy w UK przebiegły pomyślnie

Po pomyślnym przetestowaniu karty w Wielkiej Brytanii, Coinbase kieruje uwagę na główne rynki europejskie.

Coinbase oficjalnie uruchomiło swoją kryptowalutową kartę debetową we Włoszech i pięciu innych krajach europejskich: Hiszpanii, Niemczech, Francji, Irlandii i Holandii.

Coinbase stworzyło kartę po to, aby umożliwić klientom dokonywanie zakupów bezpośrednio za pomocą bitcoin i innych głównych kryptowalut.

Jak działa karta debetowa Coinbase?

Zasada działania karty Coinbase opiera się na działaniu podobnym do każdego innego „plastikowego” środka płatniczego”. Polega to po prostu na tym, że nasze kryptowaluty są konwertowane bezpośrednio na gotówkę podczas dokonywania zakupu. Oznacza to, że kupcy nie muszą w rzeczywistości mieć nic wspólnego z aktywami cyfrowymi, których jeszcze nadal trochę się obawiają.

Europejscy użytkownicy mogą albo pobrać aplikację Coinbase Card, albo zamówić fizyczną kartę drogą pocztową.

„Możesz kupić artykuły spożywcze za bitcoin, a następnie kawę za litecoin ”, powiedział dyrektor generalny Coinbase U.K. Zeeshan Feroz na temat ostatnich działań ekspansji podczas wywiadu z CNBC.

Czy za kartą debetową Coinbase podąży adopcja kryptowalut?

Twórcy rozwiązania sądzą, że karta będzie dobrodziejstwem dla adopcji kryptowalut. Taka opinia pojawiła się zapewne dlatego, że Coinbase jest wiodącym serwisem wymiany kryptowalut na świecie pod względem liczby użytkowników.

Jeszcze w maju Forbes snuł przewidywania, że niedawno karta debetowa będzie w stanie wywindować kurs bitcoina do 10 000 dolarów.

Jaka jest Wasza opinia na ten temat? Zachęcam do dyskusji.

Kryptowaluty bezpiecznie kupisz lub sprzedasz w sieci kantorów i bitomatów FlyingAtom
Komentarze