Bitomaty | Jest ich już ponad 8 tysięcy!

Liczba bitomatów oferujących kupno/sprzedaż kryptowalut wzrosła od marca o ponad 18%. Wówczas było ich ok. 7000, obecnie ponad 8 200! Bitomaty mają się dobrze i wszystko wskazuje na to, że branża będzie nadal prężnie się rozwijać.

Bitomaty | Jest popyt, jest podaż

Bazując na doniesieniach coinatmradar można dowiedzieć się, iż na świecie znajduje się 8 208 bitomatów, w których można kupić lub sprzedać kryptowaluty. Z tego ponad 6 093 z nich znajduje się w USA.

Dla porównania w Europie znajdziemy 1153 maszyny oferujące bitcoina i inne kryptowaluty:

W przypadku zarówno USA jak i Europy największy wzrost ilości bitomatów miał miejsce od 2018 roku. Co miesiąc informujemy Was o przyroście w tym sektorze w ramach serii Ranking Kryptowalut Bithub.

W Polsce znajduje się aktualnie 59 urządzeń, a ich sieć cały czas się rozwija. Nawet w tym tygodniu został postawiony nowy bitomat w Galerii Krakowskiej.

Największe skupisko maszyn znajduje się w Warszawie i okolicach – ok. 21 sztuk. Jeżeli szukasz bitomatu w swojej okolicy, koniecznie zajrzyj tutaj.

Co wymienimy w bankomatach?

W bitomatach na całym świecie możemy kupować i sprzedawać następujące kryptowaluty: Bitcoin (BTC), Bitcoin Cash (BCH), Ether (ETH), Dash (DASH), Litecoin (LTC), Zcash (ZEC), Monero (XMR), Dogecoin (DOGE), Tether (USDT) lub XRP. Katalog jest spory i z czasem będzie się pewnie poszerzać.

Na koniec ciekawostki

  • pierwszy bankomat do wymiany bitcoina został otwarty 29 października 2013 roku w Vancouver,
  • 18 lutego 2014 roku to data uruchomienia pierwszego bankomatu z dostępem do internetu w cygaro barze w  Albuquerque. Miesiąc później został odinstalowany,
  • w Europie pierwszy bankomat z krypto postawiono w Bratysławie 8 grudnia 2013 roku,
  • w wielu okrajach operatorzy byli prawnie zobligowani do nałożenia limitów wpłat i wypłat ze względu na działania zapobiegające potencjalnemu praniu pieniędzy,
  • uśredniając, prowizja za wymianę w kryptowalutowych bankomatach to ok.16 procent, przy czym średnie prowizje przy wymianie online to 7,5 procent.

Warto w tym miejscu zaznaczyć, że w bitomatach FlyingAtom, w kursie wymiany zawarta jest prowizja około 3.5% względem ceny giełdowej.

źródła:
https://linkd.pl/4em4
https://linkd.pl/4emz
https://linkd.pl/4em7
https://linkd.pl/4em7

Kryptowaluty bezpiecznie kupisz lub sprzedasz w sieci kantorów i bitomatów FlyingAtom
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Dodaj komentarzx