Wycena Coinbase osiągnie nawet 147 miliardów dolarów. To więcej niż kapitalizacja Goldman Sachs

CSO CoinShares, Meltem Demirors wyjaśnia, dlaczego wycena Coinbase na rynkach OTC wygląda obecnie na wyższą niż kapitalizacja Goldman Sachs.

Podczas niedawnego odcinka Squawk Box w CNBC, CSO CoinShares, Meltem Demirors, podzieliła się swoją wizją dotyczącą wyceny Coinbase po jutrzejszym debiucie giełdowym. Demirors spodziewa się, że do końca tygodnia wzrośnie ona znacznie powyżej 90 miliardów dolarów. Obecnie jest to już aż 147 miliardów dolarów na rynkach prywatnych.

To więcej niż kapitalizacja rynkowa Goldman Sachs wynosząca 113,79 miliardów dolarów.

„Coinbase większe niż Goldman Sachs”

Rozmowa w CNBC dotyczyła jutrzejszego terminu inicjacji bezpośredniego notowania Coinbase na Nasdaq. Będzie to pierwsze wydarzenie tego typu na tej platformie.

„Direct listingi” takich firm jak Roblox, Spotify, Slack i Palantir odbyły się na nowojorskiej giełdzie. Wycena Coinbase do notowań bezpośrednich wynosi 90 miliardów dolarów, czyli znacznie więcej niż w przypadku każdej z wyżej wymienionych firm. Jeszcze na początku marca br. szacunki były następujące:

Nasdaq cieszy się z przyjęcia Coinbase na swój parket

Według CNBC, Nasdaq z przyjemnością przyjmuje akcje największej, amerykańskiej giełdy w USA, aby pozostać konkurencyjnym względem NYSE.

Akcje Coinbase były do tej pory przedmiotem obrotu na rynkach prywatnych. Zdaniem Demirors, wycena spółki na platformach OTC wynosi obecnie 147 miliardów dolarów. Pani dyrektor podziewa się, że do końca tygodnia oficjalnie wzrośnie właśnie do tego poziomu z aktualnych 90 miliardów dolarów.

Przypomnijmy, że akcje Coinbase będą notowane na giełdzie Nasdaq pod oznaczeniem COIN.

W przeciwieństwie do IPO, w przypadku bezpośredniego notowania, wycena akcji startuje bez z góry określonej ceny. Po notowaniu bezpośrednim cena akcji jest ustalana w zależności od podaży i popytu na akcje.

Czy za nowym rekordem ceny bitcoina stoi Coinbase?

W poniedziałek, 12 kwietnia, cena flagowej kryptowaluty wzrosła do poziomu 61 200 USD. Spekulowano, że kryło się za tym FOMO napędzane przez fundamenty związane z rozpoczęciem notowania akcji Coinbase.

Dzisiaj kurs BTC/USD ponownie wzrósł i bił rekordy ceny dwukrotnie: najpierw 62 700 USD, a następnie 63 000 USD.

Złożyły się na to również inne czynniki, aczkolwiek eksperci uważają, że jutrzejszy debiut Coinbase na Nasdaq odegrał tutaj ważną rolę.

Może Cię zainteresować:

Kryptowaluty bezpiecznie kupisz lub sprzedasz w sieci kantorów i bitomatów FlyingAtom
Komentarze