Private sale akcji Coinbase wycenia spółkę na 100 miliardów dolarów

Jeszcze przed rozpoczęciem bezpośredniego notowania na Nasdaq, traderzy sprzedawali akcje Coinbase za prawie 375 USD, co może podnieść ich wycenę do 100 miliardów dolarów.

Coinbase nie zostało jeszcze upublicznione, a rynki już płoną w oczekiwaniu na najbardziej oczekiwany listing w świecie kryptowalut. Czy Coinbase okaże się hitem Nasdaq?

Niezależna wycena oparta o cenę akcji na rynkach prywatnych ustaliła, że tuż przed jej bezpośrednim wejściem na giełdę ​​Coinbase może liczyć na wycenę w zakresie od 90 do 100 miliardów dolarów .

Coinbase w górę

Na podstawie aktywności zarejestrowanej pod koniec lutego, cena ta przekroczyłaby znacznie poprzednią wycenę opiewającą na 77 miliardów dolarów. W tym czasie poufne źródła poinformowały, że ​​w miarę zbliżania się „wielkiego dnia” spekulanci windują cenę akcji coraz wyżej.

„Trzecia tygodniowa transakcja została zamknięta w piątek, a cena rozliczeniowa wyniosła 303 USD za akcję. W pierwszym tygodniu było to 200 dolarów za akcję, w drugim 301 dolarów za akcję, a w trzecim 303 dolarów za akcję. Można więc w pewnym sensie zobaczyć, jak cena bada nowe, nieodkryte jak dotąd poziomy”.

Bloomberg poinformował, że w ostatnim dniu prywatnego handlu przed rozpoczęciem notowań, do czego dojść ma na przestrzeni kilku najbliższych miesięcy, inwestorzy handlowali akcjami Coinbase w przedziale od 350 do 375 USD, co podniosło wycenę Coinbase aż o 33% w ciągu kilku tygodni i ponad 300% wyżej niż analitycy spodziewali się po IPO.

Przed wejściem na giełdę, akredytowani inwestorzy mogliby handlować akcjami Coinbase na Nasdaq Private Market, ograniczonym rynku o niskim wolumenie i dużej zmienności, na którym ograniczona liczba uczestników może spekulować na temat ceny niektórych akcji spółek, które nie są jeszcze notowane na giełdzie.

Liczby sumują się jednak do oczekiwanej wydajności. Po zarejestrowaniu relatywnie złego roku w okresie spadków na rynkach kryptowalut w 2018 roku, Coinbase wyrósł na prawdziwego kolosa.

Wejście Coinbase na giełdę to wielka sprawa

Ze względu na swoje cechy, rynek prywatny niekoniecznie jest dokładnym wskaźnikiem do określenia, co się stanie, gdy akcje Coinbase staną się dostępne publicznie. Jest to jednak doskonałe odniesienie, aby zobaczyć, czego oczekują rynki… A przyszłość zapowiada się obiecująco.

I nie mówimy tylko o Coinbase, ale praktycznie o całym ekosystemie kryptowalut. Wejście Coinbase na giełdę jest jednym z najważniejszych wydarzeń wspierających ostatnio branżę kryptowalut.

Stany Zjednoczone są jednym z krajów o najwyższym wolumenie obrotu giełdowego, mają jeden z największych PKB na świecie, skupiają znaczną liczbę start-upów kryptowalut, a mimo to są znane z surowych przepisów dotyczących aktywów cyfrowych.

Notowanie na giełdzie mogłoby zapewnić branży dodatkową warstwę legitymizacji w oczach potencjalnych nowych użytkowników, stymulując wzrost bazy klientów.

Może Cię zainteresować:

Kryptowaluty bezpiecznie kupisz lub sprzedasz w sieci kantorów i bitomatów FlyingAtom
Komentarze