Satoshi Nakamoto w zgłoszeniu Coinbase do SEC

6 042

Amerykańska giełda kryptowalut Coinbase wspomniała twórcę Bitcoin – Satoshiego Nakamoto – w niedawnym zgłoszeniu do Komisji Papierów Wartościowych i Giełd złożonym w sprawie bezpośredniego wejścia na giełdę.

Zgodnie z treścią dokumentu SEC, Coinbase wysłała kopie swojego oświadczenia o rejestracji na formularzu S-1 – które, jeśli zostanie zatwierdzone, zbliżyłoby firmę do rozpoczęcia obrotu jej akcjami na giełdach w USA – członkom zespołu prawnego w Coinbase Global i kancelarii prawniczej Fenwick & Kalifornii Zachód. Ponadto giełda wskazała Satoshiego Nakamoto i adres bloku Genesis Bitcoina (BTC) jako współ-odbiorców kopii zgłoszenia SEC.

Coinbase składa ukłon w stronę Satoshiego Nakamoto

Legendarny twórca Bitcoin został wymieniony w zgłoszeniu cztery razy, w tym jako autor whitepapera sieci. Raport S-1 opisuje również możliwą identyfikację Satoshi i transfer jego zasobów BTC jako zdarzenia, które mogą spowodować potencjalny spadek ceny bitcoina i etheru (ETH).

Dochodzenie dotyczące najwcześniejszych bloków Bitcoina sugeruje, że Satoshi wydobył co najmniej 1,1 miliona BTC – wartych dziś około 55 miliardów dolarów. Sugestia, że ​​przeniesienie tych monet może zakłócić rynek kryptowalut, nie jest bezprecedensowa. Niewielkie ilości niektórych z najwcześniej wydobywanych BTC z 2010 i 2011 r. były od czasu do czasu przenoszone podczas hossy w 2017 r., co prowadziło do wahań cen. Jednakże nie ma wystarczających dowodów, aby sugerować, że te wydarzenia miały trwały wpływ na cenę bitcoina.

Coinbase chce wejść na giełdę nie od wczoraj

Firma Coinbase ogłosiła swoje plany wejścia na giełdę już w grudniu 2020 r. Czwartkowe zgłoszenie pokazuje, że giełda odnotowała bezpośredni przychód w wysokości 1,1 miliarda dolarów w 2020 roku, co oznacza wzrost z 482 milionów dolarów w 2019 roku. Chociaż ostatnia wycena Coinbase w 2018 roku wykazała, że firma ​​była warta 8 miliardów dolarów, ostatnie raporty szacują, że wejście na giełd może przyczynić się do wzrostu wyceny spółki do ponad 100 miliardów dolarów.

Może Cię zainteresować:

Komentarze