Ten sygnał prowadził dotychczas do parabolicznych rajdów bitcoina
Jeden z analityków kryptowalutowych uważa, że aktualne price action bitcoina odzwierciedla historyczne rajdy i może stać u progu kolejnego, parabolicznego ruchu w górę.
Jak twierdzi TechDev, obecna sytuacja techniczna na wykresie BTC/USD przypomina strukturę z końca 2020 r., kiedy król kryptowalut skonsolidował się poniżej 20 000 USD, zanim osiągnął poziom 64 000 USD:
„Ostatnim razem w tym cyklu, BTC próbował przełamać ATH (najwyższy poziom ceny) na wykresie tygodniowym…
Przez 3-4 tygodnie konsolidował się jednak poniżej, a Stoch RSI [stochastyczny wskaźnik siły względnej] osiągnął maksimum przed silnym wybiciem w górę.”
RSI mierzy szybkość i tempo zmian w ruchach cen, podczas gdy stochastyczny RSI analizuje takie dane w ustalonym okresie czasu.
TechDev porównał wykresy BTC z lat 2013, 2017 i 2021. r. Oświadczył, że cena kryptowaluty zbliża się obecnie do historycznie znaczącego poziomu rozszerzenia Fibonacciego 1,618. Podczas cykli byka w latach 2013 i 2017, po zaliczeniu tego poziomu, bitcoin doświadczał parabolicznych wzrostów.
„Jesteś gotowy na to, co nadchodzi?
Osobiście nie zakładam, że tym razem sytuacja na bitcoinie będzie inna.”
Podkreślmy, że cytowana analiza została opublikowana 14.11.21 r. W chwili przygotowywania niniejszej publikacji, cen BTC utrzymywała się na poziomie 60 700 USD.
TechDev podkreślił znaczenie czterech oddzielnych wskaźników o interwałach 2-tygodniowych w czterech rajdach byków BTC, twierdząc, że na ich podstawie jest w stanie wskazać, kiedy rynek może zmienić swój sentyment na niedźwiedzi.
You'll see me flip bearish on #BTC as these 2-week indicators approach their critical zones.
— TechDev (@TechDev_52) November 14, 2021
If you flip sooner, that is fine, it will just have to be in contrast to all of these.
Everyone with respect and a data-supported thesis deserves respect themselves. pic.twitter.com/VKtCBuUPap
RVI mierzy siłę trendu porównując cenę zamknięcia z zakresem, w którym poruszała się cena aktywa. Jeśli jego cena aktywa rośnie, a wskaźnik RVI spada to przewiduje się, że w najbliższym czasie cena zmieni kierunek.
Jeżeli chciałbyś dowiedzieć się nieco więcej na temat natury przytoczonych tu wskaźników technicznych (oraz wielu innych), zapoznaj się z treścią poniższych publikacji:
- https://bithub.pl/analizy/poziomy-wsparcia-i-oporu-na-wykresach-kryptowalut-kompendium-wiedzy-z-przykladami/
- https://bithub.pl/artykuly/dyskretny-urok-konsolidacji-czyli-jak-korzystac-z-bocznych-ruchow-rynku/
- https://bithub.pl/analizy/rsi-jako-sygnal-sprzedazy/
- https://bithub.pl/artykuly/po-czym-poznac-ze-rynek-bitcoina-jest-przegrzany-czyli-jak-kupic-zeby-nie/
- https://bithub.pl/kryptowaluty/bitcoin/kiedy-sprzedawac-bitcoina-kiedy-kupowac-podpowiedzi-udzielic-moze-ciekawa-korelacja/
- https://bithub.pl/poradniki/boty-tradingowe-przeglad-rozwiazan-rynkowych-do-zastosowan-w-sektorze-kryptowalut/
Może Cię zainteresować:
Od Redakcji
Niniejszy artykuł ani w całości ani w części nie stanowi „rekomendacji” w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005 r. o obrocie instrumentami finansowymi czy Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (Ue) Nr 596/2014 z dnia 16 kwietnia 2014 r. w sprawie nadużyć na rynku (rozporządzenie w sprawie nadużyć na rynku) oraz uchylające dyrektywę 2003/6/WE Parlamentu Europejskiego i Rady i dyrektywy Komisji 2003/124/WE, 2003/125/WE i 2004/72/WE oraz Rozporządzenia Delegowane Komisji (Ue) 2017/565 z dnia 25 kwietnia 2016 r.uzupełniające dyrektywę Parlamentu Europejskiego i Rady 2014/65/UE w odniesieniu do wymogów organizacyjnych i warunków prowadzenia działalności przez firmy inwestycyjne oraz pojęć zdefiniowanych na potrzeby tej dyrektywy. Zawarte w serwisie treści nie spełniają wymogów stawianych rekomendacjom w rozumieniu w/w ustawy, m.in. nie zawierają konkretnej wyceny żadnego instrumentu finansowego, nie opierają się na żadnej metodzie wyceny, a także nie określają ryzyka inwestycyjnego.