Halving Bitcoina | Willy Woo i Tone Vays tracą rezon?

Halving Bitcoina wzbudza emocje. O nadchodzącym podziale nagrody w sieci Bitcoin rozmawiali ostatnio na YouTube Tone Vays i Willy Woo. Debatowali też o tym, czy model Stock-to-Flow (S2F) jest w stanie utrzymać ważność w dłuższej perspektywie. Zobaczmy, do jakich wniosków doszli obydwaj Panowie w tych kwestiach.

Tone Vays a halving Bitcoina

Według Vaysa „jest jeszcze trochę za wcześnie, aby mówić cokolwiek o cenie w kontekście halvingu, dopóki nie będziemy mniej więcej na miesiąc przed wydarzeniem”.

„To naprawdę zależy od tego, kiedy kurs bitcoina wzrośnie w oczekiwaniu na podział nagrody za wydobycie”, powiedział Vays dodając, że „możliwe jest, że niebawem rozpocznie się kolejna pre-halvingowa bańka.”

Co na to Willy Woo?

Woo przypomniał, że w przypadku halvingu z roku 2012 kurs bitcoina nie doświadczył żadnej obniżki ceny. „Nie zaobserwowaliśmy żadnego spadku” – powiedział. „Poszło na boki a potem po prostu w górę.” Analityk zauważył również, że w kontekście halvingu w 2016 roku, wkrótce po nim nastąpiła duża wyprzedaż. „Naprawdę jest 50:50. Nie wiem, czy jest tu wiele do powiedzenia” – konstatował Woo.

Vays powiedział również, że jest jeszcze wystarczająco dużo czasu, aby pomieścić dwa kolejne cykle hype’u, zanim halving w ogóle nastapi. Dodał, że pytania odnośnie kursu BTC w odniesieniu do halvingu miałyby większą szansę na odpowiedź zapewne do końca marca. Zaznaczył, że wzrost ceny BTC po zmniejszeniu nagrody o połowę 2012 r. „miał więcej wspólnego z tym, że bitcoin zaczął poddawać się mechanizmom adopcyjnym i wchodził powoli do mainstreamu, niż miałoby to mieć coś wspólnego z samych halvingiem”.

Stock-to-Flow

Obaj omawiali również model S2F. Woo wskazał, że jest on modelem podaży, ale cena rynkowa jest przecież ustalana zarówno przez popyt, jak i podaż. „Stock to flow obecnie działa, ponieważ strona popytu jest dość stała”, powiedział. „Kiedy masz stały popyt i modelowaną podaż, otrzymujesz model, który działa”.

Woo mówił również o zbliżeniu ceny bitcoina w stronę modelu S2F. Dodał, że „we wczesnym okresie zmienność kursu BTC była bardzo wysoka, co stanowiło kiedyś około 100% zmienności w okresie 60 dni”. Według Woo, w miarę jak bitcoin staje się coraz bardziej stabilny, wykresy oparte na modelu S2F będą coraz mniej zróżnicowane w stosunku do tych rzeczywistych, które obserwujemy na co dzień.

Jaka jest Wasza opinia na ten temat? Zapraszamy do komentowania.

Od Redakcji

Czy zapisaliście się już do newslettera Bithub i odebraliście swój Kurs Analizy Technicznej Bitcoina i Kryptowalut Alternatywnych? Możecie to zrobić z poziomu strony głównej naszego serwisu lub poniższego artykułu:

Kryptowaluty bezpiecznie kupisz lub sprzedasz w sieci kantorów i bitomatów FlyingAtom
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Dodaj komentarzx