Bull run bitcoina już od najbliższego czwartku?

W niedawnym tweecie PlanB opublikował wykres 7 lat korekt w zakresie trudności bitcoin (bitcoin difficulty). Analiza wykazała, że po każdym znaczącym spadku trudności (oznaczonym niebieską kropką), po którym nastąpił znaczny wzrost (oznaczony czerwoną kropką), cena niezmiennie rosła. Czy bull run bitcoina zacznie się już we czwartek, 21 listopada?

Trudność to liczba, która reguluje, jak długo górnicy dodają nowe bloki transakcji do łańcucha bloków.

Mniej więcej co dwa tygodnie ma miejsce swoiste „dostosowanie” – dostrojenie trudności Bitcoin. Dzieje się tak w celu upewnienia się, że bloki są wydobywane, tak jak trzeba, czyli co 10 minut . PlanB oszacował, że następne dostrojenie będzie miało miejsce 21 listopada i będzie wzrostem o 4%. To, w jego opinii, stworzy pożądany wzór czerwonej kropki po niebieskiej kropce z ostatnich tygodni.

Od czasu powyższej publikacji na Twitterze nastąpił oczekiwany spadek trudności bitcoin o 0,8%. Od tego czasu górnicy zaczęli kopać duże ilości bloków, a temat 4% wzrostu trudności powrócił na stół. Ma nastąpić w najbliższy czwartek, 21 listopada.

Bull run bitcoina już od czwartku?

Model stock-to-flow (S2F) wspierany przez PlanB jest jednym z najdokładniejszych historycznych narzędzi do przewidywania ceny BTC. Na jego podstawie powstała długoterminowa prognoza ceny bitcoin w wysokości 100 000 $ do 2021 r.

Czas pokaże, czy dane historyczne zadziałają również tym razem

PlanB po raz pierwszy zaczął analizować korekty trudności po alarmująco dużej redukcji o 7% w dniach 7–8 listopada. W toku obserwacji okazało się, że nie jest to tak negatywne, jak się początkowo wydawało. Takie spadki występowały już wcześniej. Co ciekawe, następował po nich znaczny wzrost trudności, które zawsze, jak do tej pory, poprzedzały wzrost kursu bitcoina.

Jeżeli opisany scenariusz się ziści i 21 listopada rzeczywiście nastąpi oczekiwany wzrost trudności o 4%, może to być zwiastun wzrostów ceny BTC. Najbliższy czwartek pokaże, czy dane historyczne BTC rzucają w tym zakresie słowa na wiatr.

Dajcie znać w komentarzach, czy podzielacie teorie wskazane powyżej. Zapraszamy do dyskusji.

Jeśli zainteresował Was ten wątek, zajrzyjcie również do poniższych wpisów:

źródło grafiki tytułowej: tutaj

Komentarze