Bitcoin dla każdego | Nowy kurs wiedzy o kryptowalucie od Michaela Saylora

Po udanej bitcoinowej konferencji dla korporacji, Michael Saylor stworzył program edukacyjny „Bitcoin dla każdego”.

Michael Saylor chce przekazać wiedzę o kryptowalucie znacznie większej liczbie ludzi na całym świecie

W niedawnym tweecie ogłosił, że uruchamia kurs dla wszystkich zainteresowanych zrozumieniem, czym jest Bitcoin. Kurs jest w 100% bezpłatny i dostępny na platformie Saylor Academy, organizacji non-profit stworzonej przez Michaela Saylora:

Adopcja Bitcoin wymaga edukacji

Program „Bitcoin for Everybody” trwa 12 godzin i zawiera filmy dydaktyczne skierowane do początkujących. Obejmuje 5 jednostek tematycznych. Po zdaniu testu końcowego, uczestnik otrzymuje certyfikat.

Dla zainteresowanych, kurs obejmuje następujące tematy:

Część 1: Ekonomia Bitcoina: Bada aktualne środowisko finansowe i sposób działania systemu finansowego, błędy przeszłości – i teraźniejszości – oraz wpływ bitcoina na środowisko.

Część 2: Bitcoin Investment: Bada fundamenty Bitcoin oraz to, jak użytkownicy indywidualni i korporacje mogą go wykorzystać w strategii inwestycyjnej.

Część 3: Historia i filozofia Bitcoin: Omawia teoretyczne i ideologiczne podstawy ruchu, który dał początek Bitcoinowi.

Część 4: Technologia Bitcoin: Omawia aspekty techniczne, które sprawiają, że Bitcoin jest bezpiecznym sposobem przechowywania i przesyłania wartości w sposób zdecentralizowany.

Część 5: Bitcoin w praktyce: wyjaśnia, jak włączyć bitcoina do codziennego życia, jak kupować / sprzedawać BTC, wysyłać transakcje między portfelami, unikać oszustw itp.

Wysiłki, które przynoszą efekty

Wysiłki Saylora, by edukować ludzi o Bitcoinie, przyniosły efekty. Na krótko przed ogłoszeniem tego kursu, MicroStrategy zorganizowała wirtualny szczyt World.Now. „Bitcoin for Corporations” z powodzeniem przyciągnął przed ekrany monitorów 8197 uczestników z 6 917 różnych przedsiębiorstw.

Strategia korporacyjna Saylora zmieniła się całkowicie po rozważeniu potencjału bitcoina jako środka do przechowywania wartości. Szef MicroStrategy dał się zauważyć Elonowi Muskowi, oferując porady w zakresie inwestycji w BTC przez Teslę.

Reszta jest już historią. Tesla dokonała ogromnego zakupu BTC. Rozważa również możliwość akceptacji BTC jako środka płatniczego za swoje produkty. Wszystko to zakończyło się gwałtownym wzrostem ceny BTC do nowych rekordowych poziomów.

Kryptowaluty bezpiecznie kupisz lub sprzedasz w sieci kantorów i bitomatów FlyingAtom
Komentarze