Tesla wyzwala analityczny szał wokół bitcoina | Jakie targety przyjmują analitycy?

Podczas gdy bitcoin trafił do bilansów firmy Tesla, rozpoczął się analityczny szał. Niektórzy analitycy spodziewają się nawet 70 000 USD za monetę i to w dość niedługim czasie… Tymczasem bitcoin przekroczył 48 000 USD.

„Strefa mocy”

Cheds, niezależny analityk kryptowalut, zauważył, że w nadchodzących sesjach kurs wymiany BTC / USD wzrósł o co najmniej 70 procent. „Tylko obserwacja” – powiedział, publikując podobne do fraktala wskazanie RSI dla swojej byczej analogii. Dodał, że ilekroć wskaźnik wchodzi w „strefę mocy”, podnosi to cenę BTC jeszcze wyżej:

tesla bitcoin
źródło: tutaj

„Strefa mocy” przedstawiona na powyższym wykresie reprezentuje obszary wykupienia . Odczyt RSI powyżej 70 wskazuje, że bitcoin znajduje się w takim obszarze wyceny, który zwykle prowadzi do wyprzedaży. Jednak w ostatnich dwóch wybiciach powyżej wskazania na poziomie 70, doszło do wzrostu ceny spot o 70-100 procent.

„Opierając się na tej teorii, cena [bitcoina] powinna osiągnąć około 70 tys., […] gdzieś w ciągu najbliższych 3-4 tygodni” – stwierdził Cheds.

Tesla, Tesla, …Apple!?

Powyższe perspektywy pojawiły się, gdy bitcoin ustanowił we wtorek nieaktualny już zresztą rekord wyceny na poziomie powyżej 47 500 USD. Amerykański producent samochodów Tesla ogłosił, że kupił bitcoiny warte 1,5 miliarda dolarów jako „alternatywne aktywa rezerwowe”.

Tesla oświadczyła, że planuje w przyszłości kupować więcej bitcoinów i – być może – umożliwić jego wykorzystanie jako środka płatności za swoje produkty i usługi.

Zachęciło to analityków do agresywnych, byczych prognoz odnośnie BTC. Mike McGlone, strateg z Bloomberg Intelligence, powiedział w poniedziałek, że cena kryptowaluty osiągnie 50 000 USD. Niektórzy uważają, że może nawet przekroczyć 100 000 dolarów. Miałoby to stać się możliwe pod warunkiem, że bogate korporacje poszłyby w ślady Tesli i kupiły bitcoiny.

Wydaje się, że dotyczy to również Mitcha Stevesa, analityka z Royal Bank of Canada, który przewiduje, że kolejnym dużym nabywcą zdecentralizowanej kryptowaluty może stać się Apple. Steves widzi w tym obszarze możliwości tożsame z tym, co zrobił PayPal w październiku ubiegłego roku. Apple mogłoby zacząć oferował usługę portfela lub nawet giełdę i konkurować z Coinbase.

Bitcoin za 75 000 USD

Tymczasem analitycy z TradingShot, niezależnej firmy analizującej rynek, uważają, że bitcoin osiągnie poziom 75 000 USD:

źródło: tutaj

Od Redakcji

Niniejszy artykuł, ani w całości, ani w części nie stanowi „rekomendacji” w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005 r. o obrocie instrumentami finansowymi, czy Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (Ue) Nr 596/2014 z dnia 16 kwietnia 2014 r. w sprawie nadużyć na rynku (rozporządzenie w sprawie nadużyć na rynku) oraz uchylające dyrektywę 2003/6/WE Parlamentu Europejskiego i Rady i dyrektywy Komisji 2003/124/WE, 2003/125/WE i 2004/72/WE oraz Rozporządzenia Delegowane Komisji (Ue) 2017/565 z dnia 25 kwietnia 2016 r.uzupełniające dyrektywę Parlamentu Europejskiego i Rady 2014/65/UE w odniesieniu do wymogów organizacyjnych i warunków prowadzenia działalności przez firmy inwestycyjne oraz pojęć zdefiniowanych na potrzeby tej dyrektywy. Zawarte w serwisie treści nie spełniają wymogów stawianych rekomendacjom w rozumieniu w/w ustawy, m.in. nie zawierają konkretnej wyceny żadn ego instrumentu finansowego, nie opierają się na żadnej metodzie wyceny, a także nie określają ryzyka inwestycyjnego.

Kryptowaluty bezpiecznie kupisz lub sprzedasz w sieci kantorów i bitomatów FlyingAtom
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Dodaj komentarzx