Bitcoin | 50 000 USD po raz pierwszy!

Po, zdawałoby się, tygodniowym oddechu, kurs bitcoina nagle wystrzelił wyżej. Cena BTC przekroczyła na krótko poziom 50 000 USD, osiągając 50 240 USD na giełdzie instrumentów pochodnych Bybit w Singapurze.

źródło: Bybit

Największa kryptowaluta świata zbliżyła się też znacząco do poziomu 50 000 USD o 5:16 rano na giełdzie Binance, po przełamaniu ogromnej ściany sprzedaży:

źródło: TradingView

Całe mnóstwo dobrych wiadomości

Wzrost o 30% w ciągu ostatniego miesiąca i wzrost roczny do ponad 400%, następuje na BTC po doniesieniach, że komórka inwestycyjna Morgan Stanley rozważa zakup kryptowaluty.

Cały czas nie blednie też wieść o zakupie bitcoinów o wartości 1,5 miliarda dolarów przez koncern Tesla. Do tego, Mastercard ogłasza plany otwarcia swojej sieci dla kryptowalut, a BNY Mellon, najstarszy bank w USA, oferuje obsługę bitcoinów i kryptowalut.

„Tendencja do adopcji instytucjonalnej jest coraz bardziej wyraźna i trudna do zignorowania dla tradycyjnych rynków” – powiedział David Russell, wiceprezes ds. wywiadu rynkowego w TradeStation w komentarzach przesłanych do Forbes mailem.

„Najnowsze wiadomości zwiększają podekscytowanie bitcoinem jako aktywem, a tym samym wpływają na poziom zmienności. Niezliczeni inwestorzy mają niewielką ekspozycję na bitcoin i gonią teraz za nowymi szczytami. Sprawy mogą stać się bardziej interesujące i dramatyczne, a traderzy będą czekać na kolejne potencjalne ogłoszenie”.

Smak, który trwa cały czas

W międzyczasie fundusze inwestycyjne aktywów cyfrowych nadal przyciągały gotówkę od inwestorów.

W ciągu ostatniego tygodnia „bitcoin odnotował napływ w wysokości 367 milionów dolarów, jako że trend ogłaszany przez duże korporacje i fundusze wykorzystujące bitcoin jako aktywa skarbowe i inwestycje utrzymuje się” – napisał James Butterfill, strateg inwestycyjny w CoinShares w swoim najnowszym raporcie rynkowym.

Może Cię zainteresować:

Od Redakcji

Niniejszy artykuł, ani w całości, ani w części nie stanowi „rekomendacji” w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005 r. o obrocie instrumentami finansowymi, czy Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (Ue) Nr 596/2014 z dnia 16 kwietnia 2014 r. w sprawie nadużyć na rynku (rozporządzenie w sprawie nadużyć na rynku) oraz uchylające dyrektywę 2003/6/WE Parlamentu Europejskiego i Rady i dyrektywy Komisji 2003/124/WE, 2003/125/WE i 2004/72/WE oraz Rozporządzenia Delegowane Komisji (Ue) 2017/565 z dnia 25 kwietnia 2016 r.uzupełniające dyrektywę Parlamentu Europejskiego i Rady 2014/65/UE w odniesieniu do wymogów organizacyjnych i warunków prowadzenia działalności przez firmy inwestycyjne oraz pojęć zdefiniowanych na potrzeby tej dyrektywy. Zawarte w serwisie treści nie spełniają wymogów stawianych rekomendacjom w rozumieniu w/w ustawy, m.in. nie zawierają konkretnej wyceny żadn ego instrumentu finansowego, nie opierają się na żadnej metodzie wyceny, a także nie określają ryzyka inwestycyjnego.

Dziękujemy, że przeczytałeś/aś nasz artykuł do końca. Obserwuj nas w Wiadomościach Google i bądź na bieżąco!
Kryptowaluty bezpiecznie kupisz lub sprzedasz w sieci kantorów i bitomatów FlyingAtom
Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany.