SEC vs. Ripple | Brak perspektyw na jakąkolwiek ugodę?

Komisja Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) i Ripple złożyły wspólny wniosek do sędziego federalnego Analisy Torres z Sądu Okręgowego Stanów Zjednoczonych dla Południowego Okręgu Nowego Jorku, w którym stwierdza się, że „w tej chwili” nie ma perspektyw na jakakolwiek ugodę.

„Pełnomocnicy stron spotkali się i naradzili, a po uprzednim omówieniu sprawy nie wierzą, że obecnie istnieje perspektywa na ugodę. Jednakże strony bezzwłocznie powiadomią Sąd, jeśli co do zasady zostanie osiągnięte jakiekolwiek porozumienie […]”.

Tych, z którymi toczyły się rozmowy, już nie ma…

Co ciekawe, we wniosku znalazła się informacja, jakoby dotychczasowe rozmowy ugodowe odbyły się tylko z dyrektorami oddziałów SEC, którzy zdążyli przestać już pracować w Komisji:

„Pozwani zgadzają się z oświadczeniem, ale zauważają, że poprzednie rozmowy dotyczące ugody odbywały się w jurysdykcji poprzedniej administracji i odbywały się głównie z udziałem dyrektorów odpowiednich oddziałów, którzy od tego czasu opuścili już SEC.”

Rozmowy, które nie przyniosły żadnego efektu… (?)

Na początku stycznia dyrektor generalny Ripple, Brad Garlinghouse, poinformował, że jego próby rozmów z SEC nie powiodły się.

Wydaje się, że Ripple nadal ma nadzieję na to, że administracja Bidena będzie bardziej pobłażliwa wobec firmy.

Gary Gensler – który został w styczniu nominowany na przewodniczącego SEC przez prezydenta Joe Bidena – stwierdził, że istnieją „mocne argumenty” za tym, aby XRP było postrzegane jako papier wartościowy.

Domniemany brak porozumienia między SEC a Ripple jest już żywiołowo komentowany przez społeczność. Niejaki james94 ujmuje sprawę następująco:

„Gówno prawda. Rozmawiali wiele miesięcy temu, przed procesem. Nie mogli dojść do porozumienia przed publicznym postawieniem sprawy przez SEC. Nie ma możliwości, aby ugoda przyniosła lepsze efekty po tym, jak SEC faktycznie złożyła pozew. SEC nie dba o rozgłos, system oszustwa zorientowany na sprzedaż, takim jest XRP, jest bardzo zaniepokojony […]”.

Pod koniec grudnia SEC pozwała Ripple do sądu w związku z niezarejestrowaną sprzedażą kryptowaluty XRP. Posiedzenie przygotowawcze w tej sprawie zostało zaplanowane na 22 lutego.

Może Cię zainteresować:

Kryptowaluty bezpiecznie kupisz lub sprzedasz w sieci kantorów i bitomatów FlyingAtom
Komentarze