Ripple zabiera głos w sprawie ostatnich wydarzeń na rynku XRP

9 525

Gdy wartość XRP gwałtownie spada, Ripple obwinił SEC o spowodowanie niepewności na rynku i naciski na giełdy w celu wycofania tokena z obrotu.

Po zarzutach SEC wobec Ripple i faktu wycofywania XRP z obrotu na licznych giełdach kryptowalut, Ripple wydało kolejne oświadczenie, aby wyartykułować przekonanie, że jest to atak na całą branżę.

Ripple: „To atak na całą branżę”

Jak informowaliśmy na początku tego miesiąca, amerykańska Komisja Papierów Wartościowych i Giełd postawiła zarzuty Ripple, twierdząc, że podmiot przetwarzający płatności przeprowadził niezarejestrowaną ofertę papierów wartościowych o wartości 1,3 miliarda dolarów.

Chociaż firma z siedzibą w San Fransisco twierdziła, że ​​jej token jest walutą, a nie papierem wartościowym, i ostatecznie zwycięży w sądzie z Komisją, zarówno Ripple, jak i notowania XRP odczuły natychmiast konsekwencje tego, co się aktualnie dzieje.

Oprócz niektórych partnerów Ripple próbujących się zdystansować, wiele giełd kryptowalut zaczęło usuwać token ze swoich platform. Po pierwszej fali, do ich grona dołączyły Coinbase i Bittrex.

W swoim najnowszym oświadczeniu firma Ripple zadeklarowała, że ​​za kilka tygodni przedstawi odpowiedzi, które będą dotyczyły „ bezpodstawnych zarzutów”.

Firma uważa, że ​​zarzuty już zaszkodziły „niezliczonej liczbie niewinnych posiadaczy detalicznych XRP, którzy nie mają żadnego związku” z firmą. Ostatnie działania SEC miały też, zdaniem Ripple, „niepotrzebnie zmącić wody rynku giełd, animatorów rynku i traderów”.

W oświadczeniu czytamy, że „nie jest zaskoczeniem” fakt, jakoby uczestnicy rynku zaczęli wycofywać swoje pozycje na XRP, jako że SEC wprowadziła ogromną dozę niepewności.

Ripple oczekuje powołania nowego kierownictwa SEC i chce prowadzić rozmowy

Ripple zapewnia swoich klientów, że będzie nadal obsługiwać i wspierać wszystkie swoje dotychczasowe produkty i klientów w USA i na całym świecie.

Zaauważyła również, że wielu dyrektorów SEC z różnych działów opuściło Komisję w ciągu ostatnich kilku tygodni. W związku z tym Ripple z niecierpliwością oczekuje współpracy z nowym kierownictwem SEC, gdy tylko zostanie już powołany.

Warto zauważyć, że konferencja przygotowawcza między SEC a Ripple odbędzie się 22 lutego 2021 r. Obie strony mają czas do 15 lutego na przygotowanie wspólnego pisma zawierającego szczegółowe informacje w sprawie.

Kurs XRP/USD w dół

Krótko przed tym, jak zarzuty SEC stały się oficjalne, aktywo Ripple osiągnęło wycenę 0,65 USD. Sytuacja szybko się jednak odwróciła, zwłaszcza po ogłoszeniach wstrzymania notowań na wielu znanych giełdach.

XRP stracił 72% swojej wartości do 0,18 USD w mniej niż dwa tygodnie, co spowodowało, że Litecoin wyprzedził go o 4 miejsce pod względem kapitalizacji rynkowej.

Oświadczenie firmy przywróciło trochę życia XRP, ponieważ cena wzrosła do 0,25 USD. Niemniej jednak wzrost był krótkotrwały, a XRP powrócił na swoją ścieżkę w dół i obecnie walczy o utrzymanie powyżej 0,20 USD.

Tak czy inaczej, XRP odzyskało pozycję czwartej co do wielkości kryptowaluty pod względem kapitalizacji rynkowej.

Od Redakcji

Niniejszy wpis ani w całości ani w części nie stanowi „rekomendacji” w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005 r. o obrocie instrumentami finansowymi czy Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (Ue) Nr 596/2014 z dnia 16 kwietnia 2014 r. w sprawie nadużyć na rynku (rozporządzenie w sprawie nadużyć na rynku) oraz uchylające dyrektywę 2003/6/WE Parlamentu Europejskiego i Rady i dyrektywy Komisji 2003/124/WE, 2003/125/WE i 2004/72/WE oraz Rozporządzenia Delegowane Komisji (Ue) 2017/565 z dnia 25 kwietnia 2016 r.uzupełniające dyrektywę Parlamentu Europejskiego i Rady 2014/65/UE w odniesieniu do wymogów organizacyjnych i warunków prowadzenia działalności przez firmy inwestycyjne oraz pojęć zdefiniowanych na potrzeby tej dyrektywy. Zawarte w serwisie treści nie spełniają wymogów stawianych rekomendacjom w rozumieniu w/w ustawy, m.in. nie zawierają konkretnej wyceny żadnego instrumentu finansowego, nie opierają się na żadnej metodzie wyceny, a także nie określają ryzyka inwestycyjnego.

Komentarze