Coinbase zawiesza handel XRP

Coinbase planuje zawiesić handel XRP 19 stycznia 2021 r. Dodaje, że „w razie potrzeby, obrót może zostać wstrzymany wcześniej”.

Giełda kryptowalut Coinbase zawiesi obrót XRP w odpowiedzi na działania prawne przeciwko Ripple przez Komisję Papierów Wartościowych i Giełd Stanów Zjednoczonych (SEC).

Coinbase zawiesza handel XRP

Zgodnie z treścią posta na blogu opublikowanego dzisiaj przez głównego prawnika Coinbase Paula Grewala, giełda całkowicie zawiesi handel XRP od 19 stycznia o godz. 19:00 naszego czasu. Coinbase wyjaśniła, że „handel może zostać wstrzymany wcześniej, jeśli zajdzie taka potrzeba”, aby zachować wskaźniki kondycji rynku na giełdzie. Ponadto, zawieszenie podobno nie wpłynie na nadchodzący airdrop tokenów Spark (FLR) wspierany przez Ripple.

„Zawieszenie handlu nie wpłynie na dostęp klientów do portfeli XRP, które pozostaną dostępne dla funkcji wpłat i wypłat po zawieszeniu handlu” – powiedział Grewal. „Będziemy nadal wspierać XRP w Coinbase Custody i Coinbase Wallet”.

XRP znika z giełd. Komunikaty sypią się jedno za drugim

Amerykańska giełda jest jak dotąd największą, która zajęła stanowisko w sprawie XRP po ogłoszeniu z 22 grudnia, że ​​SEC oskarży Ripple, w tym dyrektora generalnego Brada Garlinghouse’a i współzałożyciela Chrisa Larsena o prowadzenie „niezarejestrowanej, ciągłej oferty papierów wartościowych aktywów cyfrowych.”

Nieco wcześniej giełda kryptowalut OKCoin ogłosiła, że od 4 stycznia 2021 r. ​​zawiesi handel i depozyty XRP. Bitstamp oświadczył, że wstrzyma handel XRP dla mieszkańców USA, podczas gdy mniejsze giełdy, w tym OSL, Beaxy i CrossTower, ogłosiły, że także podejmą podobne działania.

Niektórzy użytkownicy kryptowalut przewidują, że inne giełdy również zdecydują się na delisting lub przynajmniej wstrzymanie obrotu XRP.

„Wkrótce zobaczysz, że Kraken, Bittrex, Genesis, Grayscale i inni członkowie Crypto Rating Council również usuną XRP” stwierdził PratikKala na Twitterze. „Płynność wyschnie, a pozostali animatorzy rynku w Azji też będą musieli z tego wyjść”.

Wydaje się, że Grayscale Investments także dystansuje się od XRP. Według użytkownika Twittera „ShardiB2”, firma podobno kończy subskrypcje swojego XRP Trust, ogłaszając, że nie będzie już akceptować nowych subskrypcji ani przetwarzać oczekujących. W oficjalnej witrynie Grayscale czytamy, że ​​„prywatna emisja Grayscale XRP Trust jest obecnie zamknięta”.

Kurs XRP/USD w dół o blisko 60% w 7 dni

Po ogłoszeniu Coinbase, cena XRP natychmiast spadła o ponad 10%, z 0,28 USD do 0,25 USD. W chwili przygotowywania niniejszej publikacji, cena XRP utrzymuje się na poziomie 0,22 USD. Jest to ostatnia z serii niedźwiedzich ruchów tokena, którego cena spadła o 44% od czasu ogłoszenia SEC.

kurs XRP/USD (interwał 1D) od TradingView

Może Cię zainteresować:


Od Redakcji

Niniejszy artykuł ani w całości ani w części nie stanowi „rekomendacji” w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005 r. o obrocie instrumentami finansowymi czy Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (Ue) Nr 596/2014 z dnia 16 kwietnia 2014 r. w sprawie nadużyć na rynku (rozporządzenie w sprawie nadużyć na rynku) oraz uchylające dyrektywę 2003/6/WE Parlamentu Europejskiego i Rady i dyrektywy Komisji 2003/124/WE, 2003/125/WE i 2004/72/WE oraz Rozporządzenia Delegowane Komisji (Ue) 2017/565 z dnia 25 kwietnia 2016 r.uzupełniające dyrektywę Parlamentu Europejskiego i Rady 2014/65/UE w odniesieniu do wymogów organizacyjnych i warunków prowadzenia działalności przez firmy inwestycyjne oraz pojęć zdefiniowanych na potrzeby tej dyrektywy. Zawarte w serwisie treści nie spełniają wymogów stawianych rekomendacjom w rozumieniu w/w ustawy, m.in. nie zawierają konkretnej wyceny żadnego instrumentu finansowego, nie opierają się na żadnej metodzie wyceny, a także nie określają ryzyka inwestycyjnego.

Kryptowaluty bezpiecznie kupisz lub sprzedasz w sieci kantorów i bitomatów FlyingAtom
Komentarze