Buterin | Chiny nie kontrolują BTC i ETH a XRP to shitcoin

Współzałożyciel Ethereum Vitalik Buterin skrytykował zespół Ripple (XRP) za zasugerowanie, że zarówno Ethereum (ETH) jak i Bitcoin (BTC) miałyby być kontrolowane przez chiński rząd.

Buterin zwrócił uwagę na fragmenty artykułu opublikowanego przez Ripple, zatytułowanego „Summary of Ripple’s Wells Submission”, będącego następstwem pozwu ze strony SEC. Jego autorzy twierdzą, że Bitcoin i Ethereum są podobne do XRP. Aktywo cyfrowe Ripple miałoby jednak, wg nich, stanowić zdecydowanie lepszą alternatywę dla dwóch najpopularniejszych kryptowalut. Dlaczego? Wśród kilku powodów wymienione zostały: szersze spektrum akceptacji ze względu na jej otwarty charakter oraz niemożność scentralizowania przez chiński rząd.

„Ze względów politycznych nie należy uznawać XRP za kontrakt inwestycyjny. A. Innowacje w branży kryptowalut zostaną w całości przekazane Chinom. Łańcuchy bloków Bitcoin i Ethereum są bardzo podatne na chińską kontrolę, ponieważ oba podlegają zasadzie zwykłej większości, podczas gdy XRPL zapobiega porównywalnej centralizacji. […]

[…] XRP to w pełni funkcjonalna waluta, która stanowi lepszą alternatywę dla bitcoina. 1. XRP jest szeroko stosowanym zasobem cyfrowym opartym na technologii blockchain typu open source, z niezwykle solidnym, w pełni funkcjonującym rynkiem walutowym. XRP konsekwentnie plasuje się wśród trzech największych walut wirtualnych pod względem kapitalizacji rynkowej – obok bitcoina i ethereum – dwóch kontrolowanych przez Chiny wirtualnych walut, które według SEC nie są papierami wartościowymi.

Buterin | „Ich shitcoin…”

W odpowiedzi na powyższe, Buterin nazywa XRP shitcoinem:

Ostatnie wydarzenia miały już wpływ na XRP. Cena kryptowaluty spadła o 13,67%. Chociaż nadal jest to trzecia kryptowaluta w Top10, przyszłość sieci i jej token wydaje się być mocno zagrożona. SEC złożyła już dokumenty do sądu. Czy taka sprawa będzie dla Komisji tematem również wizerunkowym? Z pewnością tak. Pamiętajmy, że SEC wygrała większość swoich dotychczasowych spraw. Jeśli wygra i tym razem, może wpłynąć na działalność Ripple w znaczący sposób.

Tak czy inaczej dyrektor generalny Ripple, Brad Garlinghouse, ujawnił gotowość do walki, mówiąc; „Mylą się co do prawa i faktów”.

Kolejne transfery do McCaleba

Whale Alert Crypto Tracker ogłosił, że Ripple przetransferował kolejne 133 miliony XRP do portfela swojego byłego CTO, Jeda McCaleba.

Ogólnie rzecz biorąc, gdy SEC złożyła zarzuty przeciwko Ripple, a XRP spadał o ponad 30 procent, wieloryby zaczęły przenosić swoje zasoby XRP.

W ciągu ostatnich 20 godzin zostało przeniesionych prawie 140 milionów XRP.

Przeczytaj również:

Oficjalna informacja prasowa od SEC w sprawie Ripple: tutaj

oraz

Komentarze