Garlinghouse: XRP może zostać zastąpione innym tokenem

Podczas wywiadu CNN z Julią Chatterley, dyrektor generalny Ripple, Brad Garlinghouse, powiedział, że porzucenie XRP i zastąpienie go jakąś alternatywą może „z pewnością” być częścią rozwiązania problemów prawnych firmy w USA.

To z pewnością może być jakieś rozwiązanie. Myślę, że jest to pewien rodzaj osobliwości, że XRP jest tutaj zwycięzcą: […] Powiedzieli [SEC – przyp. red.], że bitcoin nie jest papierem wartosciowym, ether też nie, ale tak naprawdę wszystko inne, jak sądzę, też jest w jakiejś mierze zagrożone. W szczególności biorąc pod uwagę to, co zrobili w procesie przeciwko Ripple. Ale wiesz, moglibyśmy to zrobić.

Kwestia transparentności

Jak pamiętamy, Garlinghouse i współzałożyciel Ripple Chris Larsen zostali pozwani przez amerykańską Komisję Papierów Wartościowych i Giełd w związku z niezarejestrowaną sprzedażą XRP.

Garlinghouse odmówił publicznego ustosunkowania się do zarzutów, jakoby na samej sprzedaży XRP zarobił 150 milionów dolarów:

Naprawdę nie mogę się doczekać ujawnienia faktóww tej sprawie. Wiesz, to jest coś, czego nie komentowałem publicznie, ponieważ koło sprawiedliwości toczy się powoli. Ważne jest, abyśmy ujawnili fakty. Słyszeliśmy jak na razie tę historię wyłącznie z jednej strony… ze strony SEC”.

Miliarder dodał, że zarówno Ripple, jak i on sam, są bardziej transparentni „niż ktokolwiek inny” w branży kryptowalut.

Ripple nie boi się DeFi

Brad Garlinghouse nie uważa, aby stablecoiny czy sektor zdecentralizowanych finansów zagrażały w jakikolwiek sposób Ripple, jako że​ firma rozwiązuje problem z płatnościami transgranicznymi.

Szef Ripple jest również przekonany, że zarówno bitcoin jak i cała branża kryptowalut mają się nad wyraz dobrze. Podkreślił jednak swoje obawy odnośnie nadmiernego zużycia energii przez sieć Bitcoina, dodając, że XRP jest 100 000 razy bardziej wydajny w przeliczeniu na jedną transakcję.

Brak przyznania, że ​​ślad węglowy jest prawdziwym problemem, może utrudnić sukces tej technologii

Pełnej wersji wywiadu, którego Garlinghouse udzielił CNN możecie wysłuchać tutaj:

Może Cię zainteresować:

Komentarze