Tych dokumentów Ripple zdecydowanie nie chce ujawniać…

Ripple zwróciło się do sędzi Sarah Netburn z wnioskiem o zachowanie klauzuli poufności w stosunku do niektórych dokumentów złożonych do Amerykańskiej Komisji Papierów Wartościowych i Giełd (SEC).

Andrew Ceresney, były dyrektor Wydziału Egzekwowania Prawa SEC, który jest obecnie pełnomocnikiem firmy Ripple argumentował, że zawierają one „informacje poufne i prywatne”:

„Dokumenty powinny pozostać w stanie klauzuli poufności przez wzgląd na fakt, że odzwierciedlają zastrzeżone, wewnętrzne strategie rozwoju i marketingowe firmy prywatnej, analizy, wrażenia i obawy dotyczące szeregu wrażliwych tematów, które do tej pory nie zostały upublicznione.”

Dokumenty, które w opinii Ripple powinny pozostać niejawne, dotyczą poufnych szczegółów dotyczących procesu tworzenia i dystrybucji XRP, wewnętrznych wiadomości e-mail między pracownikami Ripple. Znajdują się w niej również opisy rozważanej strategii biznesowej firmy i planów pozyskiwania funduszy, a także dyskusja z pewnym potencjalnym inwestorem.

„Istota ekonomiczna” transakcji XRP nie różni się od BTC i ETH

Sąd wyznaczył datę przedyskutowania wniosku Ripple z prośbą do SEC o przedstawienie dokumentów dotyczących bitcoina i ethereum.

Badacz sprawy SEC-Ripple, Leonidas Hadjiloizou, zwrócił uwagę na te doniesienia. Udostępnił dokumenty sądowe, w których wspomina się o konferencji telefonicznej zaplanowanej na wtorek 6 kwietnia w związku z wnioskiem Ripple.

Miesiąc po tym, jak SEC pozwała Ripple za rzekome, nielegalne oferowanie papierów wartościowych, firma złożyła wniosek do agencji federalnej zgodnie z prawem o wolności informacji. Zespół Ripple chciał, aby SEC odtajniła informacje o tym, w jaki sposób Komisja doszła do wniosku, że bitcoin i ethereum nie są papierami wartościowymi. Ripple twierdziło nawet, że „istota ekonomiczna” transakcji XRP nie różni się od BTC i ETH.

regulator nie uznał jednak dokumentów dotyczących wskazanych aktywów kryptowalutowych jako istotnych dla sprawy. Komisja stwierdziła, że Ripple jest „jednostką”, która stworzyła XRP, która jest „zasadniczo różna” od bitcoina.

Więcej wątków w sprawie SEC – Ripple możecie prześledzić tutaj

Kryptowaluty bezpiecznie kupisz lub sprzedasz w sieci kantorów i bitomatów FlyingAtom
Komentarze