SEC chce dowodów na to, że Larsen sprzedaje swoje XRP | Sytuacja pozwanych ma „kluczowe znaczenie dla sprawy”

Amerykańska Komisja Papierów Wartościowych i Giełd chce wiedzieć, czy wpływy ze sprzedaży XRP są głównym źródłem dochodu dla dyrektora generalnego Ripple Labs Brada Garlinghouse’a i współzałożyciela firmy – Chrisa Larsena.

W liście do sędziego Sary Netburn, adwokat SEC, Jorge G. Tenreiro, napisał, że agencja uzyskała dowody na to, że Larsen „wydaje się nadal transferować” swój XRP pomimo trwającego przewodu procesowego. Tenreiro stwierdził, że sytuacja finansowa pozwanych ma kluczowe znaczenie dla sprawy.

SEC potrzebuje wglądu w wyciągi bankowe Larsena i Garlinghouse’a

Dzięki uzyskaniu danych odnośnie aktywności Chrisa Larsena i dyrektora generalnego Brada Garlingohuse, będzie można ujawnić ich transakcje XRP i określić wymiar ich sprzedaży:

„Bez zapisów bankowych SEC musiałaby wziąć na słowo zeznania poszczególnych pozwanych, zwłaszcza że Komisja musiała już „ręcznie” prześledzić transakcje poszczególnych pozwanych od czasu ostatniego dostarczenia przez nich danych, bez gwarancji, że była w stanie zidentyfikować całkowity wymiar ich sprzedaży i ruchów XRP w ramach łańcucha bloków.”

W przełomowym procesie przeciwko Ripple SEC zakłada, że Garlinghouse i Larsen zarobili na sprzedaży XRP odpowiednio 159 milionów dolarów i 450 milionów dolarów. Jako że transakcje XRP są anonimowe, SEC obawia się, że oskarżeni mogliby chcieć spieniężyć znacznie większą liczbę cyfrowych środków.

Co interesuje SEC?

Na początku tego miesiąca SEC przekazała wezwania z żądaniem ujawnienia wyciągów bankowych pozwanych do banków, które do tej pory udało jej się zidentyfikować.

Larsen i Garlinghouse zwrócili się do sędziego o uchylenie tych działań. Stwierdzili, że listy prywatnych wydatków dokonywanych przez dyrektorów nie mają znaczenia dla sprawy.

Tenreiro napisał jednak, że SEC nie interesuje się innymi sprawami finansowymi pozwanych poza ustaleniem, jak ważna dla ich dochodów była sprzedaż XRP.

SEC zgodziła się zawęzić swoje żądania do dokumentów wystarczających do wykazania kondycji finansowej pozwanych w momentach, kiedy otrzymywali i mogli sprzedawać XRP.

Może Cię zainteresować:

źródło grafiki tytułowej: tutaj

Komentarze