Bithub rozwija skrzydła | Blisko 1 000 000 odwiedzin w 12 miesięcy!

Waszej uwadze z pewnością nie umknął fakt, że Bithub przeszedł w ostatnim czasie duże zmiany. Jako, że rozwijamy się na wielu polach, chcielibyśmy podsumować pewne kwestie i przedstawić Wam aktualną paletę tematów, które co dzień przygotowujemy dla Was wraz z planami na najbliższą przyszłość. Bithub rozwija skrzydła!

Statystycznie rzecz biorąc…

W ciągu ostatnich 12 miesięcy odwiedziliście Bithub blisko 1 000 000 razy! To wzrost o 154,36% w stosunku do analogicznego okresu czasu rok wcześniej. Odnotowaliśmy również ogromny wzrost nowych Czytelników (175%):

bithub rozwija skrzydła

bithub rozwija skrzydła

Jeżeli chodzi o 2020 rok, statystyki dają nam dużą nadzieję na jeszcze lepsze wyniki! Jak dotąd, od początku roku (01-01-2020 do 29-04-2020) sytuacja przedstawia się następująco:

bithub rozwija skrzydła

Dziękujemy Wam, że jesteście z nami! Przyjrzyjmy się teraz działaniom, które podjęliśmy, aby uczynić Bithub jeszcze lepszym serwisem…

Bithub dla Ciebie… i dla Ciebie też!

Bithub to aktualnie największy serwis w Polsce poświęcony tematyce kryptowalut i blockchain. Wielokrotnie sugerowaliście nam, byśmy nie osiadali na laurach i rozwijali portal dalej, w zgodzie z Waszymi oczekiwaniami.

Zrobiliśmy to!

W związku z tym postanowiliśmy rozszerzyć zakres tematyczny portalu, aby móc sprostać najbardziej wymagającym gustom. Oprócz dotychczasowych tematów, tworzymy teraz newsy i artykuły z dziedzin: finansów, inwestycji, giełd, złota, nowych technologii, szeroko pojętej ekonomii i zagadnień gospodarczych w kraju i na świecie.

Rozszerzenie tematyki Bithub | Jak czytać nasz serwis?

Poniżej krótki przewodnik po aktualnym layoucie Bithub.

Najnowsze

Centralną część Bithub stanowi slider oraz sekcja „Najnowsze”, w których znajdziecie odnośniki do najświeższych newsów, artykułów czy analiz, które pojawiają się w serwisie. Bez względu na to, czy interesują Was tematy wyłącznie kryptowalutowe, czy też finansowe, geopolityczne (i inne), to właśnie dzięki tej sekcji dostajecie ogląd na wszystko, o czym aktualnie piszemy.

Kryptowaluty

Nasze korzenie i dotychczasowy znak rozpoznawczy. Najciekawsze i najnowsze wiadomości z obszaru bitcoina, innych kryptowalut oraz nowinek technologii blockchain. To właśnie w tej sekcji znajdziecie wszystko, na czym Bithub wyrósł i dzięki czemu stał się marką nr 1 w przestrzeni polskich serwisów o kryptowalutach:

Finanse

Nowa sekcja, w której grupujemy nowe treści. Znajdziecie tu newsy z zakresu ekonomii, forex, inwestycji, akcji, szeroko pojętych giełd i wielu, wielu innych.

Artykuły

Bithub to nie tylko „newsy”. W sekcji artykuły umieściliśmy dłuższe teksty na rozmaite, aktualne i żywo dyskutowane tematy.

Poradniki

Kto nie szuka poradników? Z doświadczenia wiemy, że dobry poradnik jest na wagę złota. No właśnie… Jak bezpiecznie kupić uncję złota? W jaki sposób bezpiecznie przechowywać kryptowaluty? Jak stworzyć spersonalizowany adres bitcoin? Te oraz wiele innych przydatnych poradników znajdziecie właśnie w sekcji „Poradniki”.

Chcielibyście, abyśmy przygotowali dla Was poradnik na temat, który jest Wam najbardziej bliski? Nie wahajcie się przesłać swoich pomysłów na [email protected]

Wydarzenia

Branża kryptowalut czy nowych technologii w Polsce lubi spotykać się na meetingach i konferencjach, poszerzać wiedzę i rozwiewać wszelakie wątpliwości. W sekcji „Wydarzenia” znajdziecie odnośniki do ciekawych wydarzeń z wielu branż. Każdy znajdzie tu coś dla siebie!

Można powiedzieć, że swojego rodzaju preludium rozwoju Bithub stała się także zorganizowana przez nas w tym roku konferencja Blockchain i Finanse.

Wydarzenie przeszło do historii jako okazja do nauki, biznesowych spotkań, zawarcia nowych, wartościowych znajomości oraz wspaniałej zabawy. Na wydarzeniu spotkały się ze sobą dwa wymiary: blockchain i finanse. Jak się okazało, bez problemu znalazły wspólny język. Poniżej relacja:

Bithub Plus

W lewej szpalcie Bithuba umieściliśmy sekcję „Bithub Plus”. Tą etykietą chcielibyśmy wyróżnić dłuższe, autorskie treści, których lektura zajmie Wam dłużej, niż 3 minuty:). Aktualnie pracujemy nad metodologią jeszcze lepszego wyróżnienia takich tekstów. Szczegóły wkrótce!

Cykle tematyczne na Bithub

W ciągu ostatniego roku dość mocno postawiliśmy na cyklizację treści. Oto cykle, które możecie śledzić w Waszym ulubionym serwisie wraz linkami do ostatnich odsłon:

Stokarz Czyta Rynek – analiza techniczna kryptowalut – Stokarz

Nazwać Stokarza analitykiem to chyba za mało. To bardzo dobry obserwator rynku kryptowalut, który potrafi zaintrygować, rozśmieszyć i jednocześnie zmusić do myślenia. Każdą analizę poprzedza inspirującym, intelektualnym wywodem, w którym komentuje ważne kwestie ze świata bitcoina i kryptowalut alternatywnych. Analizy Stokarza publikujemy w każdy czwartek wieczorem.

Analiza techniczna rynku kryptowalut – Jurek S.

„Jurek S. wie, jak jest!” W każdy poniedziałek Jurek daje upust swojej profesji, którą jest wnikliwa analiza techniczna rynków (nie tylko kryptowalutowych). Do tego raz w tygodniu przygotowuje dla Was ponad godzinną analizę video, którą udostępniamy na naszym profilu na YouTube.

Ranking kryptowalut

Klasyczna pozycja obowiązkowa:). Ranking kryptowalut bazuje na miesięcznym wolumenie. Dzięki temu włączamy do zestawienia projekty o największej „popularności” w danym miesiącu, czego z kolei nie odzwierciedla wartość ich kapitalizacji. Pozwala to na uzyskanie przez ranking „płynności” oraz uwzględnianie w nim co miesiąc innej struktury kryptowalut.

W ramach rankingu komentujemy również najważniejsze wydarzenia miesiąca ze świata kryptowalut, prezentujemy ciekawe statystyki. Nie brakuje też komentarzy analityków.

Finance Critic – Maciej Kmita

Świat finansów i inwestycji pod lupą Maćka Kmity to publikowane w każdą sobotę, dłuższe opracowania, komentujące ważne tematy. Seria jest obecna na Bithub już od roku ciesząc się niesłabnącym zainteresowaniem i popularnością:

Czyste Spekulacje – Wojciech Białek

W każdą niedzielę, Wojciech Białek rozprawia się z rynkami, jak również sytuacją związaną z pandemią koronawirusa w Polsce i na świecie. Wnikliwy przegląd i analiza sytuacji na giełdowych parkietach daje możliwość spojrzenia z dystansem na wydarzenia minionego tygodnia , refleksję i wyciągniecie wniosków.

To oczywiście nie wszystko. Chcąc jednak wymienić wszystkie cykle, które publikujemy na bithub, trzeba by było poświecić im osobny wpis.

Wspomnijmy zatem, że spośród pozostałych, najchętniej czytanych treści na bithub znajdują się: Chatka CryptoDziadka, Alternatywka Ekonomiczna, cykl o nowych technologiach w motoryzacji, Gaming oraz cykl Bolesława Wójtowicza o złocie, który w ostatnim czasie wyjątkowo przypadł Wam do gustu:

Trzymajcie rękę na pulsie. Już niebawem na Bithub nowe cykle tematyczne, których motywem przewodnim będą: geopolityka i mining kryptowalut!

Newsletter Bithub

Korzystając z okazji, chcielibyśmy przypomnieć Wam, że wystartowaliśmy z nową odsłoną bithubowego newslettera. Co ważne, za sam fakt zapisu otrzymujecie obszerny Kurs Analizy Technicznej Bitcoina i Kryptowalut Alternatywnych autorstwa naszego redakcyjnego kolegi – Stokarza. Jeżeli jeszcze nie zapisaliście się do newslettera Bithub, koniecznie nadróbcie zaległości:

Bithub na Telegram

Dla wszystkich zainteresowanych analizą techniczną i fundamentalną kryptowalut uruchomiliśmy natomiast grupę Bithub na Telegram. Powstanie grupy stanowi odpowiedź na potrzebę zainicjowania dyskusji na temat prezentowanych przez nas analiz rynku kryptowalut. To miejsce dla Was. Czekamy na Wasze setupy i analizy możliwości dalszego rozwoju sytuacji nie tylko na wykresie bitcoina:

Oferta dla Reklamodawców

Staramy się robić wszystko, aby Bithub był serwisem przyjaznym każdemu użytkownikowi, jak również doskonałym miejscem na reklamę biznesu.

Wszystkich zainteresowanych umieszczeniem reklamy na Bithub zachęcamy do kontaktu na [email protected]

Bithub Research

Bithub Research to nowe ramię analityczne Bithub.pl, dostarczające profesjonalnych analiz i badań ze świata kryptowalut w oparciu o najlepsze dostępne dane.

Raport składa się z dwóch części. Pierwsza – publiczna – dotyczy w pełni transparentnej analizy biznesu. Druga cześć raportu zawiera szczegółową analizę obszarów do poprawy oraz konkretne rekomendacje w tym zakresie i została przekazana wyłącznie Zleceniodawcy.

Badany podmiot wyraża zgodę na pełne oddanie swojego biznesu do oceny i zaprezentowania jej wyników społeczności, która z jednej strony może być zainteresowana biznesową stroną nowych projektów blockchainowych, jak również pokładać w nich nadzieje w aspekcie inwestycyjnym.

Zapytania w sprawie oferty biznesowej Bithub Research prosimy kierować pod adresem [email protected].

Jak wygląda raport?

Bithub rozwija skrzydła | Podsumowanie

Ostatni rok to dla nas czas wytężonej, pełnej pasji pracy, aby dać Wam możliwość obcowania z serwisem informacyjnym najwyższej jakości.

Chcielibyśmy gorąco podziękować Wam Wszystkim, którzy odwiedzacie nas co dzień za pozytywne i negatywne komentarze, budującą dyskusję w social mediach i pomysły na rozwój, które wysyłacie na adres Redakcji. Daje nam to energię do dalszej pracy, aby Bithub stawał się coraz lepszy. Dziękujemy!

Ze swojej strony chciałbym podziękować wszystkim współpracującym ze mną dziennikarzom, autorom, współpracownikom, załodze FlyingAtom oraz naszym Reklamodawcom. Bez Was wszystkich Bithub nie byłby w tym miejscu, w którym jest dzisiaj!

A teraz – podwijamy rękawy i działamy dalej!

Komentarze