„To konto nie istnieje” | Joe007 zwija żagle podczas wzrostów bitcoina?

Znany bitcoinowy wieloryb Joe007 zapadł się pod ziemię w chwili, gdy kurs bitcoina zwyżkował do 10 000 USD. Podczas niedawnych wzrostów, Joe notował straty na poziomie 21 milionów dolarów. Od tego czasu słuch po nim zaginął, a jego konta na Twitterze i Bitfinexie świecą pustkami.

„To konto nie istnieje”

„To konto nie istnieje. Spróbuj wyszukać przy użyciu różnych słów kluczowych”. Taki opis widnieje aktualnie przy próbie wywołania dotychczasowego konta popularnego, bitfinexowego wieloryba Joe007. Dosłownie kilka dni temu na jego twitterowym koncie widniała informacja o prywatnym statusie z opcją weryfikacji potencjalnych followersów.

Anonimowy trader kryptowalut J0E007, określany przez media jako „wieloryb o twarzy niedźwiedzia” jest często uznawany za odpowiedzialnego za niektóre – większe bądź mniejsze – ruchy ceny bitcoina.

Ktokolwiek słyszał, ktokolwiek wie…

Kiedy Joe był widziany po raz ostatni, jego „niezrealizowana strata” na Bitfinex wyniosła ponad 21 milionów dolarów, co czyniło go najlepszym traderem w strefie spadków. Teraz najwyraźniej dokonuje znaczących zmian na swoim popularnym koncie Twitterze i Bitfinex – a przynajmniej w jakiś sposób ukrył dane z tabeli liderów giełdy – i nigdzie go nie widać.

Już w lutym Joe pojawił się na językach społeczności po tym, jak oczekiwany spadek ceny bitcoina przyniósł mu 10 milionów dolarów zysku dosłownie w pięć minut. W tym czasie użytkownicy spekulowali, że sam „wieloryb o twarzy niedźwiedzia” mógł być jednym z powodów korekty.

„Jak odzyskać 10 mln w 5 minut @ J0E007”, tweetował wtedy Paolo Ardoino, CTO Bitfinex:

Joe007 a wzrost kursu bitcoina

Gdy czołowa kryptowaluta rozpoczęła swój taniec na granicy 10 000 USD, fortuna (zdaje się) opuściła Joe007. Jeszcze w połowie kwietnia mówił, że tylko śmierć bitcoina jest w stanie przekonać go o tym, że kryptowaluta jest gotowa na kolejny bull-run... Znany trader czekał zatem na to, aż bitcoin „umrze”. Póki co, nie doczekał się.

„Teraz JOE007 traci 20 milionów dolarów na swojej krótkiej pozycji”, napisał 30 kwietnia na Twitterze popularny entuzjasta kryptowalut – PlanB.

Wygląda na to, że shorty na bitcoinie nie przyniosły Joe odwrócenia karty. Aby osiągnąć zysk, trader potrzebował spadków ceny BTC. Zamiast tego Bitcoin skierował się prosto na 10 000 USD.

Czy Joe007 zwinął żagle na dobre? Może to tylko trik i wieloryb wypłynie niebawem podobnie pod innym pseudonimem? Na razie nie wiadomo. My jednak będziemy z uwagą śledzili ten wątek i nie omieszkamy poinformować Was o nowych rewelacjach z obozu Joe007.

Bitcoinjoe007Wieloryby
Komentarze (0)
Dodaj komentarz