Zawodnik UFC Matheus Nicolau będzie zarabiał w Bitcoinach

Popularny zawodnik Matheus Nicolau, który znajduje się w pierwszej dziesiątce rankingu UFC, będzie otrzymywał wynagrodzenie w BTC. Płatności będą realizowane przez firmę Bitwage.

Wypłatę w BTC będzie otrzymywał również menadżer sportowca.

Wynagrodzenie w kryptowalutach

Pobieranie wynagrodzenia w Bitcoinie lub innych kryptowalutach staje się coraz popularniejsze. Potwierdził to niedawny sondaż przeprowadzony przez międzynarodową firmę deVere Group. Wyniki badania ujawniły, że duża część milenialsów i pokolenia z chciałaby otrzymywać część wynagrodzenia za pracę w bitcoinie.

Na taki krok coraz częściej decydują się również politycy i sportowcy (zobacz również: Tom Brady chciałby zarabiać w kryptowalutach). Chociaż trudno jest dziś wyobrazić sobie sytuację, w której pracodawca daje pracownikom możliwość odebrania wynagrodzenia w kryptowalutach, coraz więcej firm zaczyna oferować usługi, dzięki którym można zautomatyzować proces wymiany całego wynagrodzenia lub jego części. Przykładem może być wprowadzone w ubiegłym roku przekazywanie wypłaty na giełdę Coinbase.

Funkcjonalność ta pozwala użytkownikom całkowicie wyeliminować banki, ponieważ ich czeki z wypłatą realizowane są bezpośrednio na koncie użytkownika połączonym z giełdą. Następnie określona kwota zamieniana jest na Bitcoina (BTC), Ethereum (ETH) lub inne popularne kryptowaluty. Zaletą tej usługi jest brak dodatkowych prowizji, które zazwyczaj obowiązują przy zasilaniu giełdowych kont.

Podobne rozwiązanie oferuje Bitwage. Firma reklamuje się jako dostawca usług kadrowo-płacowych. Osoby prywatne mogą dzięki temu otrzymywać część swojego wynagrodzenia w kryptowalutach, a pracodawcy mogą łatwo zaoferować zatrudnionym osobom wypłaty w kryptowalutach, dzięki czemu ich oferta jest bardziej atrakcyjna.

Bitcoiny dla Matheusa Nicolau

Zawodnik wagi muszej Matheus Nicolau podpisał umowę, dzięki której pieniądze za wszystkie kolejne walki będzie otrzymywał w BTC. Za płatności ma odpowiadać firma Bitwage, która informację o nawiązaniu współpracy ze sportowcem zamieściła dzisiaj na swoim Twitterze (@Bitwage):

Z radością informujemy o pierwszym sportowcu z Ameryki Łacińskiej i drugim na świecie zawodniku UFC w historii, który będzie otrzymywał wynagrodzenie w Bitcoinie: @NicolauMatheus. On zabezpiecza swoją wypłatę. Walczy z inflacją.

„We’re thrilled to announce the world’s 1st Latin American athlete and the 2nd @ufc fighter ever to be paid in #bitcoin: @NicolauMatheus.

He is securing his paycheck.

He’s fighting inflation.

Follow his lead (…)”.

Co sądzisz o odbieraniu wynagrodzenia w Bitcoinie? Czy rzeczywiście jest to dobry sposób na zabezpieczenie wypłaty i skuteczną walkę z inflacją?

Może Cię zainteresować:

Komentarze